Film studentów dziennikarstwa w TVP Bydgoszcz

Studenci III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, Kamila Agejczyk i Michał Kosiak (również absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej), pasjonaci świata filmowego, stworzyli krótki film dokumentalny opowiadający historię rodziny, która w pozytywny sposób przedstawia swoje życie codzienne z dzieckiem z Zespołem Downa. Film pierwszy raz został opublikowany na Facebooku, który obecnie ma ponad 16 tysięcy wyświetleń. Premiera w TVP Bydgoszcz odbędzie się w środę (29 marca) o godzinie 17:35 w TVP3. Powtórki: 30 marca o godz. 7:00 i o 20:25.

Koncert Ewy Kryzy - Beanus 27.03.2017 r.

Uniwersyteckie Centrum Kultury i Inicjatyw Społecznych przy UKW zaprasza do Beanusa przy ul. Chodkiewicza 30 w poniedziałek dnia 27.03.2017 r. na godz. 12.00 na koncert Ewy Kryzy zatytułowany „Wolna jak ptak”.

Dzień przyjaźni Polsko-Węgierskiej

„Węgry i Polska to dwa wiekuiste dęby, każdy z nich wystrzelił pniem osobnymi odrębnym, ale ich korzenie, szeroko rozłożone pod powierzchnią ziemi i splątały się i zrastały niewidocznie. Stąd byt i czerstwość jednego jest drugiemu warunkiem życia i zdrowia."

Tymi słowami Stanisław Worcell, XIX-wieczny polski działacz polityczny  i publicysta, scharakteryzował naturę więzi łączącą Polaków i Węgrów. O wzajemnym pozytywnym nastawieniu naszych narodów może świadczyć jednogłośne przyjęcie w 2007 roku przez polski Sejm i Parlament Republiki Węgierskiej uchwały o ustanowieniu dnia  23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Arcytrudne zadanie przed szczypiornistami AZS-u

Przed zespołem AZS-u kolejny ligowy pojedynek. O punkty będzie teraz jednak bardzo trudno, bo do Bydgoszczy przyjeżdża lider tabeli z Grudziądza.

Praca: Pracownik administracyjny do Działu Finansowego, Analiz i Planowania

W ramach rekrutacji wewnętrznej poszukiwany jest pracownik administracyjny do Działu Finansowego, Analiz i Planowania.

Wojewódzki Konkurs Statystyczny "Ciekawość" rozstrzygnięty

Finałowy etap II edycji Wojewódzkiego Konkursu Statystycznego Ciekawość – pierwszy stopień do statystyki dla uczniów szkół gimnazjalnych organizowanego przez Urząd Statystyczny w Bydgoszczy odbył się 9 marca.