Wykład w ramach VI edycji "Bliskich Spotkań z Biologią"

14.12.2016 r. o godzinie 16.00 w Sali Pamięci na I piętrze Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, przy ul. Karola Szymanowskiego 3, odbył się trzeci wykład w ramach VI edycji "Bliskich Spotkań z Biologią". Pan dr hab. inż. Grzegorz Kłosowski, prof. nadzw. UKW przedstawił prezentację pt. „Perspektywy współczesnej biologii i biotechnologii".

Ostatnie pożegnianie prof. dr hab. Mariana Pawlaka

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 26 grudnia 2016 r. zmarł prof. dr hab. Marian Pawlak (1935-2016).

Zostań opiekunem zagranicznych studentów

Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW zaprasza studentów do udziału w programie Buddy/Mentor, którego głównym celem jest pomoc studentom z zagranicy w zaaklimatyzowaniu się w nowym środowisku.

65 mln zł od NCN na stypendia, staże i małe granty

Narodowe Centrum Nauki otworzyło nabór do piątej edycji konkursu ETIUDA oraz pierwszej konkursów SONATINA i UWERTURA. Naukowcy będą mogli ubiegać się o środki na staże w jednostkach zagranicznych, w tym także w zespołach realizujących granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Centrum ogłosiło też konkurs MINIATURA na pojedyncze działanie naukowe, do którego nabór rozpocznie się w kwietniu 2017 r.