Śladem łabędzi na UKW

Ważna informacja dla studentów niepełnosprawnych

Studentów, którzy nie złożyli wniosku o stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych,
a posiadają ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (wydane przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub inną instytucję) prosimy o pilny kontakt z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych lub przesłanie zeskanowanego orzeczenia na adres e-mailowy BON-u: niepelnosprawni@ukw.edu.pl do 2 grudnia br.

Międzynarodowa konferencja historyków w Ostromecku

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz

Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają na międzynarodową konferencję "Chrześcijaństwo w dziejach Europy środkowowschodniej, Polski i regionu. W 1050. rocznicę Chrztu Polski"

Spotkanie z Piotrem Górnym

Grona gniewu w TPB

Na deski Teatru Polskiego powraca spektakl w reżyserii Pawła Wodzińskiego pt. “Grona gniewu” adaptujący powieść Johna Steinbecka. W spektaklu poruszany jest niezwykle ważny temat ludzkich i społecznych relacji, które stają w obliczu ekonomicznie niepewnej egzystencji.

Sukces studentki w konkursie PFRON "Otwarte Drzwi"

Pani mgr Justyna Adamczyk z kierunku Pedagogika, specjalność Logopedia zajęła I miejsce w konkursie PFRON "Otwarte Drzwi".

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

14 listopada 2016 roku rusza IX edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu

Wyjazd delegacji UKW na Ukrainę

W dniach 17–23 listopada 2016 r. delegacja w składzie: dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy, dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw. Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, Aniela Bekier-Jasińska, kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej, Agnieszka Bielińska, specjalista w Biurze Współpracy Międzynarodowej oraz Anastasiia Tereshchenko, studentka edukacji muzycznej będą reprezentować UKW na Ukrainie.

Wykład prof. Nowickiego na Wawelu

Dr hab. Ryszard Nowicki, prof. UKW wygłosił w Zamku Królewskim na Wawelu 10 listopada 2016 r. wykład pt. Maria księżna Ogińska. Wykład towarzyszył zorganizowanej wystawie czasowej, czynnej do końca grudnia tego roku, poświęconej gobelinom Ogińskich ze Słonimia.