Jak wzmocnić współpracę nauki z biznesem?

Pod koniec czerwca we Wrocławiu odbyła się konferencja Polish Scientific Networks, w której uczestniczyli pracownicy UKW: mgr Adrianna Bartkowiak (Wydział Humanistyczny) i dr Adrian Lubowiecki-Vikuk (Wydział Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki). Poniżej podsumowanie dyskusji naukowców, przedsiębiorców i urzędników.

Teatr poszukuje wolontariuszy

Teatr Polski w Bydgoszczy poszukuje wolontariuszy na Festiwal Prapremier. Poszukujemy osób dyspozycyjnych, odpowiedzialnych, gotowych na nowe wyzwania do pracy przy tegorocznej edycji Festiwalu Prapremier 2016 (2016 Festival of New Dramaturgies), który odbędzie się w dniach 24.09 – 1.10.

Olimpijski medal dla Moniki Ciaciuch!

Wielka radość, wielki sukces. "Nasza" Monika Ciaciuch, studentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016 w wioślarstwie w konkurencji czwórek podwójnych kobiet.

Przetarg: sprzedaż nieruchomości

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego ogłasza przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Bydgoszczy, przy ul. Chodkiewicza 11-13

Nowe wydanie rankingu Webometrics

Ukazał się nowy ranking Webometrics, w którym Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zajął 33. miejsce. Jest to najwyższe miejsce spośród bydgoskich uczelni.

Wielki Dzień Pszczół

Tornister pełen uśmiechów

Zachęcamy do włączenia się w akcję "Tornister pełen uśmiechów". Zbiórka potrwa od 1 sierpnia do 29 sierpnia 2016 roku.

Oświadczenie European University Association

Zarząd European University Association (Eurojeskie Stowarzyszenie Uniwersytetów) wydał oświadczenie potępiające przymusowe dymisje dziekanów tureckich uczelni.

Praca: Specjalista ds. Inwestycji i Remontów

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego poszukuje Specjalisty ds. Inwestycji i Remontów.