Wywiad: Jak zachować życiową równowagę w pracy? Wszyscy jesteśmy linoskoczkami

- Coraz częściej ludzie pracują więcej i dłużej, rozciągając aktywność zawodową na każdą porę dnia. A czasem i nocy. Zaburzenie równowagi między życiem osobistym i zawodowym generują zwłaszcza  elastyczne formy zatrudnienia i organizacji pracy, nowe technologie oraz rozwój kultury konsumpcyjnej – mówi dr Renata Tomaszewska-Lipiec (Katedra Pedagogiki Pracy i Andragogiki) w wywiadzie opublikowanym w piątek, 24 czerwca w Magazynie Bydgoskim „Gazety Wyborczej”.

Dotacje na realizację trzeciej misji uczelni

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym (Konkurs nr 4/SK2.0/POWER/3.1/2016) na projekty w programie Ścieżki Kopernika 2.0.

Zapraszamy na wykład Ludobójstwo wołyńsko - małopolskie na Polakach

22 czerwca 2016 roku o godzinie 17.00 zapraszamy do Biblioteki UKW na wykład zorganizowany w ramach V Bydgoskich Dni Kresowych. Wykład pt.  „Ludobójstwo  wołyńsko - małopolskie na Polakach” wygłosi dr Przemysław Wójtowicz  (IPN - Delegatura Bydgoszcz) . Wydarzenie odbędzie się w Bibliotece UKW, ul. Karola Szymanowskiego 3, aula I piętro.

UKW najbardziej rowerową uczelnią

Bydgoszcz w swoim debiutanckim starcie w European Cycling Challenge zajęła 6. miejsce. Bardzo dobrze w tym konkursie wypadł nasz Uniwersytet, który nie miał sobie równych w rywalizacji bydgoskich szkół i uczelni.

Konkurs PO WER: Skuteczny wymiar sprawiedliwości

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło konkurs dla Działania 2.17 Skuteczny wymiar sprawiedliwości w ramach Osi Priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji pn. „Studia podyplomowe z zakresu prawa gospodarczego dla sędziów i prokuratorów” z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Wnioskodawcą projektu mogą być szkoły wyższe i jednostki naukowe.