Wystawa w Bibliotece

Kultura Dostępna bilety do kina za 10 złotych

W ramach projektu Kultura Dostępna w kinach, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, który jest częścią Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura Dostępna, co czwartek o godzinie 18:00 będą wyświetlane polskie filmy za 10 zł dla każdego. Projekcje odbędą się we wszystkich kinach sieci Helios w całej Polsce oraz w Kinie Iluzjon w Warszawie.

Potop Redivivus (1974/2009)

Student UKW na podium w karate!

Drugie miejsce w karate WKF wywalczył Mariusz Migdalski podczas corocznych Akademickich Mistrzostw Polski. Uplasowanie się na tej pozycji zapewniła mu wygrana w kategorii kumite indywidualne mężczyzn - 84 kg.

.

Bydgoski Festiwal Nauki

Nowy konkurs NCBiR– Trzecia misja w zakresie edukacji filozoficznej

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs nr 3/EFI/POWER/3.1/2016 na projekty Edukacji Filozoficznej w ramach rozwoju oferty uczelni w zakresie realizacji trzeciej misji jako forum aktywności społecznej poprzez wykorzystanie potencjału dydaktycznego uczelni i zaangażowanie szkół wyższych do współpracy z gimnazjami i szkołami ponadgimnazjalnymi w celu wspierania wśród uczniów kompetencji związanych z poprawnym argumentowaniem, krytycznym, samodzielnym myśleniem, logiką i heurystyką.

Dziekani UKW na kadencję 2016 - 2020 wybrani

Poznaliśmy dziekanów Wydziałów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kadencję 2016-2020. Na trzech z siedmiu Wydziałów Uniwersytetu nastąpiła zmiana Dziekanów. Nowego Dziekana będzie miał Wydział Administracji i Nauk Społecznych, Wydział Humanistyczny oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki.

Zmarł prof. dr hab. Janusz Rulka

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas prof. dr hab. Janusz Rulka (5.07.1936 - 26.04.2016) – emerytowany, długoletni profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 30 kwietnia 2016 roku o godzinie 11.00 na Cmentarzu Parafialnym św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego (Bielawki).