Posiedzenie Zespołu Pedagogiki Ogólnej w murach UKW

Pierwsze w nowej kadencji posiedzenie Zespołu Pedagogiki Ogólnej Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN odbędzie się w murach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Spotkanie rozpocznie się w piątek 8 kwietnia 2016 r. o godzinie 11.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. Kierownikiem Zespołu w nowej kadencji jest profesor Roman Leppert, kierownik Zakładu Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej UKW. Dotychczas pracami Zespołu Pedagogiki Ogólnej kierowała Prof. dr hab. Krystyna Ablewicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Seminarium: Kultury organizacyjne w szkole

Katedra Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na seminarium „Kultury organizacyjne w szkole: dyrektorzy szkół i zespoły nauczycielskie jako liderzy zmiany edukacyjnej”. Odbędzie się ono w czwartek, 7 kwietnia w Bibliotece UKW przy ul. Szymanowskiego 3.

Konkurs NCBiR na podnoszenie kwalifikacji studentów

Uprzejmie informujemy, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym (Konkurs nr 2/PRK/POWER/3.1/2016) na Program Rozwoju Kompetencji dotyczący podnoszenia kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju.

Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii „PACTT”

Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przystąpiło do sieci współpracy pod nazwą Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii „PACTT”.

Artyści Autystom, spotkanie połączone z koncertem

Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział w Bydgoszczy oraz Wydział Edukacji Muzycznej UKW zapraszają na spotkanie Artyści Autystom. W ramach spotkania film oraz koncert muzyki klasycznej. Zapraszamy 2 kwietnia na godzinę 15.00 do Auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Kopernika 1. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Bydgoszczy.

Każda potwora… - rozmowa z dr Magdaleną Grabowską w „Polityce”

W najnowszym wydaniu tygodnika „Polityka” został opublikowany wywiad z dr Magdaleną Grabowską, psychologiem i seksuologiem z Instytutu Psychologii UKW.

Medal Krzyż Wiślany dla prof. Babińskiego

W dniu 15 marca 2016 roku, w czasie IV Konferencji naukowo-samorządowej pt. "Gospodarka wodna w dobie zmian klimatu", zorganizowanej w Toruńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, prof. dr hab. Zygmunt Babiński, otrzymał medal Krzyż Wiślany z rąk dr. Tomasza Sowińskiego, Prezesa Związku Miast Nadwiślańskich, za działalność i zaangażowanie w prace związanie z przywróceniem żeglowności polskich rzek.

Serdecznie gratulujemy!

Prawie 3 mln zł na dodatkowe kwalifikacje absolwentów

2 899 722,70 zł  dla UKW na sfinansowanie projektu pn. "Wykwalifikowani, aktywni, komunikatywni absolwenci UKW”, w ramach nowej perspektywy unijnej.

Poszukiwany ambasador UE na UKW

Wyjątkowy program ambasadorski - szukamy studenta, który będzie reprezentował naszą uczelnię i promował karierę w instytucjach UE w roku akademickim 2016/2017. Punktem kontaktowym programu na UKW jest Biuro Karier.

I Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żegludze

Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na pierwszą Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych, która odbędzie się 29.04.2016 r. w budynku Biblioteki Głównej UKW przy ulicy Karola Szymanowskiego 3 o godzinie 10.00.