Prawie 3 mln zł na dodatkowe kwalifikacje absolwentów

2 899 722,70 zł  dla UKW na sfinansowanie projektu pn. "Wykwalifikowani, aktywni, komunikatywni absolwenci UKW”, w ramach nowej perspektywy unijnej.

Poszukiwany ambasador UE na UKW

Wyjątkowy program ambasadorski - szukamy studenta, który będzie reprezentował naszą uczelnię i promował karierę w instytucjach UE w roku akademickim 2016/2017. Punktem kontaktowym programu na UKW jest Biuro Karier.

I Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żegludze

Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na pierwszą Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych, która odbędzie się 29.04.2016 r. w budynku Biblioteki Głównej UKW przy ulicy Karola Szymanowskiego 3 o godzinie 10.00.

Konferencja: Społeczne aspekty funkcjonowania człowieka w środowisku pracy

Katedra Pedagogiki Pracy i Andragogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej na temat Społeczne aspekty funkcjonowania człowieka w środowisku pracy, która odbędzie się w dniach 19-20 września 2016 roku w Ciechocinku.

Międzynarodowa konferencja Cultural Heritage a Challenge for Europe

W dniach 21-22 marca 2016 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja The Return of Cultural Objects within the European Union – Implementing the Directive 2014/60/EU.

Dzień Turysty na UKW

Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na Dzień Turysty, który odbędzie się 5 kwietnia w siedzibie IG przy ul.  W programie szereg atrakcji zarówno dla młodzieży jak i starszych pasjonatów podróży.

Wykłady w ramach Wszechnicy Regionalnej

Wszechnica Regionalna zaprasza na kolejny, czwarty cykl wykładów. Wykłady odbywają się we wtorki o godz. 18.00 w auli Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW przy ul. ks. J. Poniatowskiego 12.

Dzień Bułgarski

15 marca 2016 r. w Instytucie Geografii UKW odbędzie się kolejny uroczysty Dzień Bułgarski.

Nagroda za nowe tomy poezji prof. Józefa Banaszaka

Nagrodzono nowy tom poezji prof. dr. hab. Józefa Banaszaka pt. „Jak niewysłany list”, Biblioteka „Tematu” Związek Literatów Polskich, Bydgoszcz 2015, 93 ss. Tomik poetycki wydano dzięki stypendium Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Studencki Nobel 2016

Jesteś aktywny, kreatywny, nieprzeciętnie inteligentny?  Wyróżniasz się pośród tysięcy szarych studentów?  Jesteś autorem publikacji naukowych i referatów? Zgłoś się już dziś i zawalcz o tytuł najlepszego studenta w Polsce w konkursie organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów - Studencki Nobel 2016.