Konferencja Nordic Walking w teorii i praktyce

Instytut Kultury Fizycznej i Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Inicjatywa dla Rozwoju Kujaw i Pomorza zapraszają w dniu 7 października 2016 r. na konferencję naukową ,,Nordic Walking w teorii i praktyce”. Miejsce: sala konferencyjna w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 242. Zgłoszenia udziału w konferencji będą przyjmowane do 30 września br.

Erasmus+ dla pracowników UKW

Zapraszamy pracowników UKW do wzięcia udziału w rekrutacji na wyjazdy STA (teaching) i STT (training) w ramach programu Erasmus+. Aplikować można do 15 czerwca.

Składanie wniosków o stypendia - inżynieria materiałowa, mechatronika, ETI

Studenci kierunków: inżynieria materiałowa, mechatronika, edukacja techniczno-informatyczna - studia II stopnia mogą składać wnioski na stypendium Rektora dla najlepszych studentów i socjalne w terminie 8-11 marca 2016 r.

Dofinansowanie na Nowe Programy Kształcenia

Narodowe Centrum Badania i Rozwoju ogłosiło konkurs z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) dotyczący realizacji programów kształcenia.

Konkurs na najlepsze prace magisterskie o PRL

Rusza druga edycja konkursu na najlepszą pracę magisterską o PRL. Do Nagrody im. M.F. Rakowskiego można zgłaszać prace poświęcone historii Polski w okresie 1945-1989 powstałe na różnych wydziałach i kierunkach studiów. Obecna edycja konkursu obejmuje prace napisane i obronione w 2016 i 2015 roku.

Kryształowe Serce dla dr M. Rębiałkowskiej-Stankiewicz

Dr Małgorzata Rębiałkowska-Stankiewicz z Instytutu Pedagogiki UKW została w tym roku uhonorowana Kryształowym Sercem.

Ostatnie pożegnanie dra Zenona Warczyńskiego

Z żalem zawiadamiamy, że 25 lutego 2016 roku zmarł dr Zenon Warczyński emerytowany wieloletni pracownik naszej Uczelni, znawca teorii muzyki i wychowania muzycznego, ceniony dyrygent.

Wrota wyobraźni z Łukaszem Orbitowskim

9 marca 2016 r. zapraszamy do Biblioteki UKW na spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim w ramach cyklu Wrota Wyobraźni - akademickie spotkania z literaturą.

Wystawa o zagładzie dworów

Zapraszamy 11 marca 2016 r. o godz. 11.00 do Biblioteki UKW na otwarcie wystawy pt. Zagłada dworów w województwie białostockim po roku 1939.

Otwarcie wystawy prof. Uzarskiej-Bielawskiej

Zapraszamy na otwarcie wystawy prof. Renaty Uzarskiej-Bielawskiej "Oblicza ekspresji i emocji".

Sympozjum Oko Nigdy Nie Śpi

W związku z podpisaniem porozumienia o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego a Fundacją Kultury ROZRUCH zachęcamy Państwa do zapoznania się z działalnością Fundacji ROZRUCH oraz przygotowywanym przez nią Sympozjum pod nazwą ,,Oko Nigdy Nie Śpi”, które odbędzie się w Lubostroniu w terminie 30.06.2016 – 3.07.2016 roku.