Kryształowe Serce dla dr M. Rębiałkowskiej-Stankiewicz

Dr Małgorzata Rębiałkowska-Stankiewicz z Instytutu Pedagogiki UKW została w tym roku uhonorowana Kryształowym Sercem.

Ostatnie pożegnanie dra Zenona Warczyńskiego

Z żalem zawiadamiamy, że 25 lutego 2016 roku zmarł dr Zenon Warczyński emerytowany wieloletni pracownik naszej Uczelni, znawca teorii muzyki i wychowania muzycznego, ceniony dyrygent.

Wrota wyobraźni z Łukaszem Orbitowskim

9 marca 2016 r. zapraszamy do Biblioteki UKW na spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim w ramach cyklu Wrota Wyobraźni - akademickie spotkania z literaturą.

Wystawa o zagładzie dworów

Zapraszamy 11 marca 2016 r. o godz. 11.00 do Biblioteki UKW na otwarcie wystawy pt. Zagłada dworów w województwie białostockim po roku 1939.

Otwarcie wystawy prof. Uzarskiej-Bielawskiej

Zapraszamy na otwarcie wystawy prof. Renaty Uzarskiej-Bielawskiej "Oblicza ekspresji i emocji".

Sympozjum Oko Nigdy Nie Śpi

W związku z podpisaniem porozumienia o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego a Fundacją Kultury ROZRUCH zachęcamy Państwa do zapoznania się z działalnością Fundacji ROZRUCH oraz przygotowywanym przez nią Sympozjum pod nazwą ,,Oko Nigdy Nie Śpi”, które odbędzie się w Lubostroniu w terminie 30.06.2016 – 3.07.2016 roku.

Wykład dotyczący metodyki Design Thinking

Koło Miejskie PTE w Bydgoszczy zaprasza 16 marca.2016 roku o godzinie 16.30 na wykład pt.: „Usystematyzowane podejście do procesów innowacyjnych w gospodarce na przykładzie Design Thinking Uniwersytetu Stanforda”.

Gala Sportu 2015

Szukamy Asystenta Studenta Niepełnosprawnego

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy poszukuje
Asystenta Studenta Niepełnosprawnego - dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Zapisy na Trening twórczości

Zapraszamy na spotkanie warsztatowe z elementami treningu twórczości. Dodatkowo na spotkaniu zaprezentowane zostaną możliwości wolontariatu w placówce pedagogicznej.

Zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej

Zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na koncert z cyklu WIEK SZOSTAKOWICZA. 4 marca 2016 roku o godzinie 19.00 melomani będą mieli okazję usłyszeć Symfonię nr 38 D-dur KV 504 Mozarta oraz VII Symfonię C-dur Szostakowicza w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej. Wydarzenie uświetni występ Mirosława Baki, który przeczyta tekst Danniła Granina „Mój lejtant. Wspomnienia obrońcy Leningradu”.