Zapraszamy do udziału w projekcie EU-XCEL

Zapraszamy kreatywnych, innowacyjnych i przedsiębiorczych studentów i absolwentów do udziału w europejskim projekcie EU-XCEL, dzięki któremu utalentowani pasjonaci mają szansę stworzyć międzynarodowy start-up i rozwinąć swoje pomysły

Moduł kształcenia nauczycieli

Od semestru letniego 2015/2016 rusza Moduł kształcenia nauczycieli dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia kierunków niepedagogicznych i nienuczycielskich Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Moduł przygotowania pedagogicznego - pedagogika, studia II stopnia

Od semestru letniego 2015/2016 rusza Moduł przygotowania pedagogicznego dla studentów studiów II stopnia stacjonarnych i niestacjonarnych kierunku PEDAGOGIKA Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Spotkanie z Miejskiem Rzecznikiem Konsumentów

Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo serdecznie zaprasza na spotkanie otwarte z Krzysztofem Tomczakiem - Miejskiem Rzecznikiem Konsumentów w Bydgoszczy.

Wykład Dowódcy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO

21 stycznia 2016 roku o godz. 11.00 zapraszamy na wykład Dowódcy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO

prof. Z. Babiński członkiem Krajowej Rady Gospodarki Wodnej

23 grudnia 2015 roku prof. dr hab. Zygmunt Babiński, dziekan Wydziału Kultury Fizycznej Zdrowia i Turystyki UKW został powołany na członka Krajowej Rady Gospodarki Wodnej. Akt nominacyjny na 4. kadencję na lata 2015-2019, wręczył 12 stycznia 2016 roku, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska - Mariusz Gajda.

Katedra Fizjologii i Toksykologii w projekcie Biostrateg

Katedra Fizjologii i Toksykologii UKW jest członkiem konsorcjum, które zrealizuje projekt „Strategia zapewnienia i ewaluacji bazy tanich, efektywnych i bezpiecznych paszowych surowców energetycznych do produkcji zwierzęcej w oparciu o zasoby krajowe ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych odmian żyta”. Na realizację projektu Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało 11 827 945 zł.

Konkursy w ramach POWER

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju opublikowało właśnie Plan Działania na 2016 rok dla III Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER).