Stypendium Prezydenta Bydgoszczy dla prof. Dyszaka

12 stycznia 2016 roku prof. dr hab. nauk humanistycznych Andrzej Dyszak otrzymał stypendium

Prezydenta Bydgoszczy na realizację projektu pn. Sesja popularnonaukowa „Wokół gwary bydgoskiej” i wydanie zbioru artykułów posesyjnych.

Zapraszamy na koncert w Filharmonii Pomorskiej

Zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na koncert "W muzycznych barwach rozmantyzmu". 15 stycznia 2016 roku o godzinie 19.00 melomani będą mieli okazję usłyszeć utwory Dvořáka, Mahlera i Brahmsa.

Konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka

Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej już po raz jedenasty ogłasza konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka.

Warsztaty dla młodych naukowców o Elfriede Jelinek

Katedra Germanistyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Platforma Badawcza Elfriede Jelinek: Teksty-Konteksty-Recepcja i Teatr Polski w Bydgoszcz zapraszają w dniach 4-5 lutego 2016 r. na Międzynarodowe warsztaty dla młodych naukowców: Elfriede Jelinek i literatury europejskie.

Sukces naszej absolwentki!

Maria Suska, absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odniosła sukces w konkursie na najlepszą pracę dyplomową o Wileńszczyźnie.

Zima na UKW

Jakub Małecki uchyli Wrota wyobraźni

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Wydawnictwo SINE QUA NON zapraszają 14 stycznia 2016 r. o godz. 18.00 na spotkanie z cyklu „Wrota wyobraźni: akademickie spotkania z literaturą". Gościem będzie Jakub Małecki, pisarz i tłumacz, autor książki „Dygot”.

Lista czasopism punktowanych UKW

W grudniu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę czasopism punktowanych 2015. Znalazło się na niej kilka tytułów czasopism wydawnych przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Nowe konkursy w ramach programu Infrastruktura i środowisko

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił konkurs y z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Półrocznik Szkoła-Zawód-Praca na liście ministerialnej

Półrocznik Szkoła-Zawód-Praca wydawany przez Katedrę Pedagogiki Pracy i Andragogiki UKW znalazł się w ministerialnym wykazie czasopism w części B wraz z 6 punktami przyznawanymi za publikację.

Przepraszamy za niedogodności w Bibliotece

Drodzy Czytelnicy. Przyczyną niskiej temperatury w budynku Biblioteki UKW jest awaria systemu grzewczego. Cały czas trwają prace naprawcze tak, aby przywrócić komfort korzystania z naszych zasobów. Robimy wszystko, aby jak najszybciej przywrócić dobre warunki pracy. Przepraszamy za tymczasowe niedogodności.