Godziny rektorskie 16 grudnia

W związku z koncertem kolęd i pastorałek, Prorektor ds. Dydaktycznych i Jakości Kształcenia dr hab. Mariusz Zawodniak, prof. nadzw. ogłasza 16 grudnia godziny rektorskie w godzinach 11-14 tak, aby studenci i pracownicy mogli wziąć udział we wspólnym kolędowaniu.

Piotr Zwierzchowski w Komitecie Nauk o Sztuce

Dr hab. Piotr Zwierzchowski, prof. nadzw. (Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa UKW) został wybrany do Komitetu Nauk o Sztuce Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2015-2018.

Wygraj zaproszenia na Weihnachts Oratorium

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego razem z Filharmonią Pomorską przygotował specjalne zaproszenia na podwójny koncert: Wszystkie kantaty Bacha w dniach 19-20 grudnia 2015 r.

Inżynieria materiałowa studia II stopnia

W lutym 2016 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego zostaną uruchomione studia II stopnia na kierunku inżynieria materiałowa.

Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie

Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaparasza do udziału w Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie.

Nowa książka prof. Widawskiego o slangu afroamerykańskim

Nakładem wydawnictwa Cambridge University Press ukazała się książka African American Slang: A Linguistic Description prof. dr hab. Macieja Widawskiego, wykładowcy UKW, czołowego polskiego językoznawcy zajmującego się odmianami angielszczyzny.

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym

15 grudnia 2015 r. o godz. 10.00 w Auli Nova (budynek F, ul. ul. J. K. Chodkiewicza 30) odbędzie się spotkanie (prezentacja i dyskusja) z przedstawicielami Fundacji Cooperatio. Będzie ono dotyczyło problematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności przekraczania dozwolonej prędkości, nietrzeźwych kierujących oraz stanu technicznego pojazdów, a więc zagadnień ważnych i ciekawych.