O bezpieczeństwie w ruchu drogowym

15 grudnia 2015 r. o godz. 10.00 w Auli Nova (budynek F, ul. ul. J. K. Chodkiewicza 30) odbędzie się spotkanie (prezentacja i dyskusja) z przedstawicielami Fundacji Cooperatio. Będzie ono dotyczyło problematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności przekraczania dozwolonej prędkości, nietrzeźwych kierujących oraz stanu technicznego pojazdów, a więc zagadnień ważnych i ciekawych.

Santander Universidades nagrodził studentów za Bydgoski Festiwal Nauki

Czterdziestu studentów UKW szczególnie zaangażowanych w Bydgoski Festiwal Nauki otrzymało nagrody i wyróżnienia. Dzięki współpracy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bankiem Zachodnim WBK studenci otrzymali jednorazowe stypendium w wysokości 500 złotych.

Seminarium dotyczące programu wsparcia "Odnowa"

Katedra Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy i Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli 17 grudnia 2015 r. zapraszają do udziału w Seminarium dla nauczycieli - wychowawców - pedagogów szkół podstawowych inicjującego Program wsparcia dla bydgoskich szkół podstawowych z dzielnic zagrożonych wykluczeniem społecznym „Odnowa”.

Abolicja w Bibliotece UKW

Biblioteka UKW ogłasza abolicję od 8 grudnia 2015 do 29 lutego 2016 r.

Stypendyści programu Krok w przyszłość

Wojciech Tomasz Dobrosielski i Lidia Mosińska z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zostali stypendystami kolejnej edycji programu Krok w Przyszłość.

Wystawa - Bieszczady w Bibliotece UKW

Do Biblioteki UKW zapraszamy na wystawę malarstwa Agaty Jóźwiak i Adama Papke pt. Bieszczady - droga do wnętrza krajobrazu.

Gratulacje dla JM Rektora

Piosenki J. Przybory w wykonaniu studentów UKW

12 grudnia 2015 r. zapraszamy na koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Jeremiego Przybory w wykonaniu studentów i absolwentów Wydziału Edukacji Muzycznej UKW.