Uniwersytecki Dzień Profilaktyki

10 grudnia 2015 r. zapraszamy na III Uniwersytecki Dzień Profilaktyki „relacje w rodzinie” (początek godz. 9.00, Aula Atrium, ul. J. K. Chodkiewicza 30).
Wydarzenie jest organizowane przez Koło Naukowe Socjologii Wychowana i Resocjalizacji działające przy Zakładzie Socjologii Wychowania i Resocjalizacji UKW.

Wypełnij ankietę o nadziejach i obawach

Zapraszamy wszystkich do wypełnienia ankiety o nadziejach i obawach jakie mają Polacy w nadchodzącym roku 2016.

Książka dr. Tomasza Kawskiego wśród nominowanych do prestiżowej nagrody

Z przyjemnością informujemy, że 22 listopada br. w Filharmonii Łódzkiej odbyło się uroczyste wręczenie nominacji do Nagrody im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za najwybitniejsze dzieło z zakresu nauk humanistycznych. Jedną z pięciu nominacji odebrał dr Tomasz Kawski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  za książkę wydaną w Wydawnictwie UKW „Żydowskie gminy wyznaniowe w II Rzeczypospolitej. Studium historyczno-administracyjne”!

Mikołajkowa Noc Planszówek

Zapraszamy na inaugurację Wrót wyobraźni

2 grudnia 2015 r. zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem A. Zajasem, autorem powieści kryminalnych, literaturoznawcą, kulturoznawcą i tłumaczem.

Zbiórka świąteczna na UKW

Studenci z Koła Naukowego Wspierania i Kreowania Rozwoju organizują zbiórkę świąteczną.

Dopinguj naszych szczypiornistów!

Przed bydgoskimi szczypiornistami kolejna szansa na ligowe punkty. AZS UKW w sobotę będzie podejmować zespół Energetyka Gryfino.

Certyfikat zasługi dla prof. Zygmunta Babińskiego

W październiku 2015 roku, podczas Jubileuszu 30-lecia Międzyuczelnianego Związku Naukowo-Koordynacyjnego w Problemie Erozji Rzek, Procesów Korytowych i Ujść Rzecznych, przy Państwowym Uniwersytecie Moskiewskim im. M.W. Łomonosowa w Moskwie (MGU), który odbył się na Uniwersytecie w Habereżnyje Czełny (Syberia), prof. dr hab. Zygmunt Babiński otrzymał „Certyfikat zasługi” za aktywny udział w pracy w tym Związku.

Gratulacje dla prof. R. Nowickiego

Publikujemy list gratulacyjny JM Rektora prof. dr. hab. Janusza Ostoja-Zagórskiego skierowany do dr hab. Ryszarda Nowickiego, prof. nadzw.