Tornister Pełen Uśmiechów

Caritas Diecezji Bydgoskiej podziękował UKW za aktywny udział w akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”.

Konferencja o sacrum w ponowoczesnym świecie

Doktoranckie Koło Naukowe Filologów (DKNF) zaprasza na konferencję: Sacrum w ponowoczesnym świecie odbędzie się 6 listopada 2015 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Podaruj krew - uratuj życie

Zaplanuj oddanie krwi w wakacje. Podaruj krew - uratuj życie

Uwaga! Nowy konkurs NCBiR: Studiujesz? Praktykuj!

Uwaga - kolejny konkurs z POWER staże dla studentów, w programie Studiujesz?praktykuj!

Ogłoszono kolejny konkurs 2/SP/POWER/3.1/2015 w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 na projekty w programie „Studiujesz? praktykuj!” w ramach działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

Konferencja Język-Technologie-Internet

Komisja Językoznawcza Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego oraz Zakład Komunikacji Językowej (Katedra Dziennikarstwa, Nowych Mediów i Komunikacji Społecznej) wraz z Katedrą Germanistyki oraz Instytutem Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji naukowej na temat: JĘZYK – TECHNOLOGIE – INTERNET, która odbędzie się 9-10 listopada 2015 roku przy ul. Jagiellońskiej 11.

Wprost pisze o ekonomii na UKW

Tygodnik „Wprost” pisze o nowej specjalności bankowej na uruchomionym niedawno przez UKW kierunku ekonomia. Artykuł „Studentów będą uczyć pracownicy banku” opisuje nawiązanie współpracy Uczelni z czołowym na rynku krajowym bankiem.

Campus Studencki w Łazach

Co możesz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem studiów? Pojechać na Campus Studencki!

Skimboard, sztuki walki, flanki, pool party, silent disco, zumba, pierwsza pomoc, warsztaty dj/skie, koncerty — to tylko niektóre atrakcje jakie czekają na Ciebie na największym obozie studenckim w Łazach.

Stypendia za wybitne osiągnięcia dla studentów i doktorantów

Na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pojawiły się szczegółowe informacje dotyczące stypendium za wybitne osiągnięcia dla studentów i doktorantów polskich uczelni.