Planowane konkursy w Programie POWER

Przed nami kolejne konkursy w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Zachęcamy wszystkich pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy do zapoznania się z planowanymi do ogłoszenia w tym roku naborami wniosków w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Praktyki w KRUS Bydgoszcz

Oddział Regionalny KRUS w Bydgoszczy uczestniczy w rządowym programie praktyk studenckich. Zapraszamy studentów UKW do śledzenia ofert.

Konferencja o komunikacji klinicznej

Zapraszamy do udziału w pierwszej Międzynarodowej Konferencji Komunikacja kliniczna - współczesne standardy nauczania, która odbędzie się w dniach 24-25 września 2015 roku w Krakowie. Konferencja jest współorganizowana przez Centrum Komunikacji Klinicznej w Bydgoszczy.

Stypendia z Urzędu Miasta dla maturzystów

Maturzysto! Rada Miasta Bydgoszczy ogłosiła nabór wniosków na Program Stypendialny dla Młodzieży Osiągającej Szczególne Wyniki w Nauce.

Zwycięskie projekty w Programie Rozwoju Humanistyki

Dwoje naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego znalazło się na liście zwycięskich projektów w konkursie „Tradycja” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Ich celem jest badanie i upowszechnienie polskiego dziedzictwa kulturowego.

Podwójne srebro na Uniwersjadzie w strzelectwie

Bartosz Jasiecki, absolwent politologii UKW, zdobył podwójne srebro na Letniej Uniwersjadzie w Gwangju w Korei Południowej w dyscyplinie strzelectwa sportowego.

Srebro w wioślarstwie na Uniwersjadzie

W rozgrywanej w Korei Południowej w Gwangju, XXVIII Letniej Uniwersjadzie 2015, studentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Monika Kowalska, zdobyła srebrny medal w wioślarstwie, w dwójce podwójnej kobiet kategorii lekkiej.

Zniżki na studia podyplomowe dla absolwentów UKW

Uwaga absolwenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego! Jeśli ukończyliście dowolne studia pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolite studia magisterskie prowadzone w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym na naszej uczelni, możecie zostać zwolnieni z 50% lub 25% opłaty za studia podyplomowe na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych.  Rekrutacja trwa do 30 września 2015 r.

dziecINNE w Bibliotece UKW

Zapraszamy do Biblioteki UKW na wystawę fotografii Jakuba Szczepaniaka i Melisy Kuźniar "dziecINNE”.

Wolontariusze UKW wspierają Bydgoszcz Triathlon

Już w najbliższy weekend 12 lipca 2015 r. w centrum Bydgoszczy odbędzie się triathlon, w którym weźmie udział 1500 zawodników. Ponad 300 wolontariuszy będzie wspierać sportowców zmagających na trasie, a wśród niech będą także wolontariusze - studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.