Festiwal: Akcja/Reakcja

Tydzień: Diagnoz Logopedycznych UKW

W dniach 8-12 czerwca 2015 roku Zakład Pedagogiki Specjalnej i Logopedii UKW wraz z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego organizuje II Tydzień Diagnoz Logopedycznych UKW.

Kariera: Warsztaty z negocjacji

Biuro Karier UKW zaprasza na prezentację firmy Poczta Polska S.A. oraz promocję realizowanego przez Pocztę Polską Programu Praktyk ARCHIWALIA połączony z warsztatem Negocjacje kluczem do pozytywnych rozwiązań.

Kujawsko-pomorskie w grze Minecraft

Urząd Marszałkowski i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wspólnie stworzyli grę: Lubię tu być, dzięki której będzie można zwiedzić kujawsko-pomorskie.

Mistrzostwa w judo

Koncert: Dyplomowy studentów UKW

2 czerwca 2015 r. zapraszamy na koncert dyplomowy studentów Wydziału Edukacji Muzycznej UKW, usłyszycie największe przeboje muzyki rozrywkowej i estradowej!

Praktyki w firmie PESA Bydgoszcz

PESA Bydgoszcz ogłasza nabór na praktyki.

Projekt - Molekularne mechanizmy regulacji skurczu

Dr hab. Joanna Moraczewska, prof. nadzw. (Instytut Biologii Eksperymentalnej UKW) otrzymała grant NCN w ramach konkursu Opus 8 finansujący projekt pt. „Molekularne mechanizmy regulacji cienkiego filamentu przez mięśniowe izoformy tropomiozyny. Podejście biochemiczne i strukturalne”.

Sukces naukowców z UKW

Sukcesem dla uczelnianych naukowców zakończyła się rekrutacja do ostatniej edycji programu „Top 500 Innovators”. Na liście uczestników programu znaleźli się pracownicy naukowi Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: dr inż. Katarzyna Kazimierska-Drobny, dr inż. Krzysztof Moraczewski oraz dr hab. inż. Marek Macko.