Seminarium: Praktyka edukacyjna

Polskie Towarzystwo Pedagogiczne Oddział Bydgoski oraz Instytut Pedagogiki serdecznie zapraszają na V seminarium naukowe "Praktyka edukacyjna w warunkach zmiany kulturowej". Tematem seminarium będzie prezentacja książki prof. dr. hab. Teresy Hejnickiej-Bezwińskiej.

Spotkanie: Andrzej Szwalbe - spiritus movens bydgoskiej kultury

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza we wtorek 26 maja na spotkanie z panią Krystyną Starczak-Kozłowską dziennikarką, krytykiem teatralnym, poetką, felietonistką, autorką książki „Kanada uskrzydlona polskością”.

Spotkanie: Niezwykły podróżnik na UKW

1 czerwca 2015 r. o godz. 12.00 Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW zaprasza na spotkanie z niezwykłym podróżnikiem, absolwentem stosunków międzynarodowych UKW Władysławem Labudą.

Sukces prof. Piotra Zwierzchowskiego

Mamy zaszczyt powiadomić o sukcesie dr hab. Piotra Zwierzchowskiego, prof. nadzw. z Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa UKW, który został wybrany na Prezesa nowo powołanego Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami na kadencję 2015-2019.

Szkolenia: Biuro Karier UKW zaprasza

Biuro Karier UKW zaprasza na ostatnie w tym roku akademickich bezpłatne szkolenia.

Szkolenie: Zakres edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży

Zapraszamy na szkolenie z zakresu edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży.

Nabór w programie POWER Kompetencje studentów

Ogłoszono nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, w konkursie ogłoszonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Nabór wniosków będzie trwał od 22 czerwca do 22 lipca 2015 r.

Spotkanie: Szkoleniowe z Maciejem Bennewiczem

Autorytet wewnętrzny i zewnętrzny – dwie drogi rozwoju osobistego, czyli o miłości i nienawiści do autorytetów w Polsce. 27 maja zapraszamy na spotkanie szkoleniowe z Maciejem Bennewiczem.

Konferencja o problemach bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego

Instytut Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy organizuje 27 listopada 2015 roku I Konferencję Naukową: Problemy Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Teatr Polski: Kino bez granic

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza studentów UKW na drugą odsłonę projektu filmowego "Kina bez granic", która odbędzie 22 maja 2015 r.