Sukces naukowców z UKW

Sukcesem dla uczelnianych naukowców zakończyła się rekrutacja do ostatniej edycji programu „Top 500 Innovators”. Na liście uczestników programu znaleźli się pracownicy naukowi Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: dr inż. Katarzyna Kazimierska-Drobny, dr inż. Krzysztof Moraczewski oraz dr hab. inż. Marek Macko.

Zaproszenie: Koncert

Serdecznie zapraszamy na koncert "W letnim nastroju", który odbędzie się w piątek, 12 czerwca 2015 roku o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej.

Konkurs - Wiedza o Społeczeństwie

Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania serdecznie zaprasza do wzięcia udziały w kolejnej już - V edycji Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie!

Projekt - Czy kojarzenie krewniacze wpływa na przeżywalność potomstwa?

Dr hab. Igor Chybicki, prof. UKW otrzymał grant Narodowego Centrum Nauki na realizację projektu „Związek między wsobnością a dostosowaniem u roślin dwupiennych: analiza przypadku Taxus baccata”.

Grant w wysokości 415 tys. złotych przyznano w ramach ósmej edycji konkursu OPUS w panelu NZ9.

SDL University Program dla germanistów

Znajomość narzędzi CAT – to wymaganie wciąż powtarzane w ogłoszeniach o pracy na stanowisku tłumacza. Skutecznie spędza ono sen z powiek rzeszom absolwentów studiów językowych, którym tłumaczenia nadal jeszcze kojarzą się z kartką i długopisem lub – w najlepszym przypadku – z edytorem tekstu. Takiego problemu nie mają magistrzy, którzy ukończyli germanistykę na UKW!

Studia Podyplomowe - Specjalista Szkolnictwa Artystycznego

W nadchodzącym roku akademickim 2015/2016 na Wydziale Pedagogicznym UKW zostanie otwarty nowy kierunek studiów podyplomowych UKW  – Specjalista Szkolnictwa Artystycznego.

Koncert: Zespół Vołosi

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego razem z Filharmonią Pomorską zapraszają na koncert Zespołu Vołosi 7 czerwca 2015 r. z okazji święta województwa.

Konkurs: Graficzny Infokładka

Studentów UKW zapraszamy do udziału w konkursie graficznym Infokładka, zgłoszenia do 14 czerwca 2015 r.

Konferencja: Przestrzeń w kulturze

Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Katedra Kultury Współczesnej oraz Zakład Teorii Literatury i Wiedzy o Sztuce serdecznie zapraszają do udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej Przestrzeń w kulturze współczesnej.