Kultura dostępna w kinach

Skorzystaj ze specjalnych seansów filmowych, od 30 kwietnia 2015 w każdy czwartek o godzinie 18:00 obejrzysz polskie filmy w dobrej cenie, bilety kosztują 10 zł.

Kwitnący Botanik

Kariera: Spotkanie z Atosem

6 maja 2015 r. zapraszamy na organizowane przez Biuro Karier UKW spotkanie z firmą Atos.

Konferencja o przywiązaniu na UKW

Zapraszamy na I Ogólnopolską Konferencję o Przywiązaniu, której celem jest systematyczne podsumowanie badań nad przywiązaniem i bliskimi więziami, prowadzonych w Polsce. Organizatorem konferencji jest Instytut Psychologii UKW. Zgłoszenia do 15 czerwca 2015 r.

Konferencja: Dziekani Wydziałów Przyrodniczych na UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego będzie gospodarzem prestiżowej Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, która odbędzie się w dniach 6-8 maja. Nasza Uczelnia będzie gościć wszystkich Dziekanów WP z całej Polski po raz pierwszy, a głównym organizatorem konferencji jest Wydział Nauk Przyrodniczych UKW, który w ubiegłym roku obchodził 20-lecie istnienia studiów biologicznych.

Konkurs: Projekty mobilności ponadnarodowej

Departament Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, pełniący funkcję Instytucji Zarządzającej dla Programu Wiedza Edukacja Rozwój, ogłasza konkurs nr POWR.04.02.00-IZ.00-00-005/15 na realizację projektów mobilności ponadnarodowej ukierunkowanych na aktywizację zawodową osób młodych zagrożonych wykluczeniem społecznym w ramach Programu IdA, Działanie 4.2 Programy mobilności ponadnarodowej PO WER.

Publikacja o przyszłości humanistyki

Artykuł prof. Aleksandra Jankowskiego z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW „Kondycja polskich uniwersytetów oraz perspektywy nauk humanistycznych i społecznych” znalazł się w wydawnictwie „Rozmyślania nad humanistyką”, przygotowanym przez wydawnictwo UAM.

Teatr Polski: Faust

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza studentów UKW na kolejne pokazy spektaklu „ Faust” w reżyserii Michała Borczucha, który odbędzie się 7, 8, 9 maja o godz. 19.00 oraz 10 maja 2015 r. o godz. 18.00.

UKW wygrywa AMPiK w piłce ręcznej

Piłkarze ręczni AZS-u UKW Bydgoszcz zajęli pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw. Turniej został rozegrany 28 kwietnia w hali CEKFiS-u UKW.