Sympozjum: poświęcone Marianowi Rejewskiemu

12 lutego 2015 r. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego organizuje Sympozjum z okazji „Roku Mariana Rejewskiego” .

Premiera: Wieczór filmowy na UKW

Instytut Filozofii UKW i studio filmowe TOR zapraszają na pierwszy filmowy wieczór.

Teatr: Mahabharta w MCK-u

Wydarzenie: Logopedyczny Tydzień UKW

Zakład Pedagogiki Specjalnej i Logopedii oraz Pracownia Logopedyczna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z okazji Europejskiego Dnia Logopedy zapraszają od 16 do 20 marca 2015 r. na Logopedyczny Tydzień Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Koncert: Saksofon i smyczki

Zapraszamy na koncert Saksofon i smyczki w środę 11 lutego 2015 r. o godz. 19.00 do Filharmonii Pomorskiej.

Koncert: Z Nowego Świata

Dla studentów i pracowników UKW specjalna promocyjna cena biletów 15 zł na koncert Z Nowego Świata (promocja ważna do 5.02.) Na koncert zapraszamy w piątek 6 lutego 2015 r. o godz. 19.00 do Filharmonii Pomorskiej.

Konferencja: Wspieranie edukacyjne dziecka

Zakład Teorii Wychowania i Deontologii Nauczycielskiej Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową na temat: Dziecko: opieka - wychowanie - wspieranie edukacyjne. Od koncepcji teoretycznych do dobrych praktyk, organizowaną pod patronatem KNP PAN w Bydgoszczy, 27 maja 2015 r.

Konkurs: Doktorat '14

Ruszyła siódma edycja ogólnopolskiego Konkursu Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej na Najlepszą Pracę Doktorską z zakresu nauk o mediach i komunikacji społecznej „DOKTORAT `14”

Wykład. prof. Jacek Woźny o sacrum

26 lutego 2015 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego na wykład Jacka Woźnego pt. „Sacrum w czasie i przestrzeni: od poręczności do obecności w dziejach kultury”.