Nauka: Zeszyt Studencki Kół Naukowych

Redakcja „Zeszytu Studenckiego Kół Naukowych Wydziału Prawa i Administracji UAM” zaprasza studentów działających w kołach naukowych do publikowania artykułów w piątym numerze czasopisma.

Konkurs: Etap szkolny konkurso o Kazimierzu Wielkim

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej 8 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach. 12 stycznia 2015 r. odbędzie się etap szkolny.

Nauka: Stypendium w USA

Poznaj Waszyngton – wyjedź na program wakacyjny The Fund for American Studies ze stypendium Funduszu Stypendialnego im. Paderewskiego!

Wolontariat: Spędź aktywnie ferie

Nie masz jeszcze planów na ferie, a chcesz je spędzić aktywnie? Jeśli tak, zapraszamy do udziału w unikatowym programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Rozwoju Wolontariatu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”.

Zjazd: Forum Uniwersytetów na UKW

W dniach 9-11 stycznia 2015 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego odbędzie się Zjazd Doktoranckiego Forum Uniwersytetów oraz Forum Uniwersytetów Polskich.

Konkurs: Zgłoszone limeryki

Katedra Filologii Angielskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy organizuje 3. edycję konkursu na Limeryki w języku angielskim. W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 22 limeryki.

Teatr: Projekty edukacyjne

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza studentów i doktorantów do udziału w projektach edukacyjnych.

Impreza: Obrączkowanie ptaków w Noc Biologów

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego 9 stycznia 2015 r. serdecznie zaprasza mieszkańców Bydgoszczy i okolic na kolejną odsłonę imprezy: Noc Biologów 2015.

Koncert: Viva Vivaldi

9 stycznia 2015 r. zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na koncert Viva Vivaldi.

Stypendium: Rządu australijskiego dla dr A. Maliny

Dr Alicja Malina z Instytutu Psychologii UKW otrzymała Endeavour Research Fellowships.