Stypendium: Rządu australijskiego dla dr A. Maliny

Dr Alicja Malina z Instytutu Psychologii UKW otrzymała Endeavour Research Fellowships.

Akcja: Dziecięca Orkiestra Onkologiczna zagrała

Pod koniec listopada po raz kolejny zagrała Dziecięca Orkiestra Onkologiczna, w projekt są zaangażowani pracownicy Instytutu Edukacji Muzycznej UKW.

Koncert: Chór UKW w Filharmonii

18 grudnia 2014 r. Chór Akademicki UKW wystąpi w Filharmonii Pomorskiej z koncertem: Tradycyjne kolędy. Cieszy się on od kilku lat niesłabnąca popularnością, a bilety „rozchodzą się jak świeże bułeczki”.

Konkursy: SYMFONIA 3, ETIUDA 3 i FUGA 4- złóż wniosek

Ruszyła kolejna edycja trzech konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki, stanowiących niepowtarzalną szansę na wsparcie rozwoju i projektów młodych naukowców.

Studenci: Zostań Mentorem

Studencie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zapraszamy do udziału w programie Mentor i zostań opiekunem studenta z zagranicy.

Zaproszenie: Detroit. Historia ręki.

Teatr Polski w Bydgoszczy serdecznie zaprasza studentów i pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wilekiego na spektakl Detroit. Historia ręki w reżyserii Wiktora Rubina.

Konkurs: FameLab

Zapraszamy studentów, doktorantów i naukowców UKW do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie FameLab. Skierowany jest on do naukowców działających w obszarze nauk przyrodniczych, ścisłych, technicznych, rolniczych lub medycznych.

Krok w przyszłość: Znamy stypendystów z UKW

Pięcioro doktorantów UKW otrzymało stypendium w ramach projektu „Krok w przyszłość”. Uroczyste wręczenie umów stypendialnych odbyło się 11 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim. Ci, którzy nie zdążyli złożyć wniosków, mogą do 19 grudnia wziąć udział w dodatkowym naborze.

Sukces: Stypendyści MNiSW z UKW

Czworo studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzymało Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rok akademicki 2014/2015 przyznawane za wybitne osiągnięcia.