Warsztaty: wokalne SLS

23 listopada 2014 r. o godz. 15.00 zapraszamy na warsztaty wokalne Speech Level Singing.

Konkurs: Poznaj naturę

Zapraszamy studentów UKW do udziału w konkursie dziennikarskim „W poszukiwaniu Natury 2000”.

Portal o stypendiach w UE

Ruszył portal internetowy, na którym w jednym miejscu można znaleźć informacje o wszystkich stypendiach europejskich - www.european-funding-guide.eu. Powstał on przy współpracy z Komisją Europejską i jest największą stroną w Unii Europejskiej poświęconą problemowi znalezienia pomocy finansowej dla studentów. Strona powstała w celu zapewnienia równego dostępu do studiowania na uczelniach krajowych i zagranicznych.

Spotkanie: prof. Kołodko o transformacji

Studenci z Koła Naukowego Prawo i Społeczeństwo działającego przy Instytucie Prawa, Administracji i Zarządzania UKW zaprosiło prof. Grzegorza Kołodko. Na UKW gościł 17 listopada 2014 r.

Spotkanie: z zastępcą Komendanta Straży Miejskiej

Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo działające przy Instytucie Prawa, Administracji i Zarządzania UKW 19 listopada 2014 r. zaprasza na spotkanie z zastępcą Komendanta Straży Miejskiej o roli straży miejskiej.

Wydarzenie: Dzień Pracownika Socjalnego

W najbliższy poniedziałek 24 listopada 2014 r. zapraszamy na Dzień Pracownika Socjalnego, organizowanego przez studentów III roku pracy socjalnej UKW.

Wykład: Prof. Fieguth o Norwidzie i Gombrowiczu

Katedra Literatury Powszechnej i Komparatystyki Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa UKW wraz z Oddziałem Bydgoskim Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza zapraszają w poniedziałek, 24 listopada o godz. 12.45 do sali koncertowej Copernicanum UKW (ul. Kopernika 1) na wykład naszego znakomitego Gościa ze Szwajcarii prof. Rolfa Fiegutha, który wygłosi wykład pt. „Dialog Norwida z Krasińskim, czyli pożegnanie z romantyzmem”.

Wykład: Prof. Kołodko o ustrojowej transformacji

Były wicepremier, prof. Grzegorz Kołodko spotkał się 17 listopada ze studentami UKW. Naszą Uczelnię odwiedził w ramach cykliu "Spotkania z ciekawymi ludźmi". Koła Naukowego Prawa i Społeczeństwo, działającego przy Instytucie Prawa, Administracji i Zarządzania.

Akcja: Wykłady o transplantacji

Akademickie Centrum Wolontariatu Uniwersytet Kazimierza Wielkiego W Bydgoszczy zaprasza na cykl wykładów dla studentów: Pobierz wiedzę, czyli prawie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o transplantacji narządów.

Bitcamp: Kolejne spotkanie w Bibliotece

Zapraszamy na kolejne spotkanie branży IT, które jest okazją do dyskusji i wymiany poglądów. W piątek, 21 listopada programiści i informatycy będą rozmawiać o strategii pracy z gałęziami w repozytoriach kodu Mercurial oraz o bezpieczeństwie w sieci.

Inwestycje: Podpisano Kontrakt Terytorialny

20 mld zł trafi do województwa kujawsko-pomorskiego w ramach Kontraktu Terytorialnego, który w czwartek 13 listopada został podpisany w Ostromecku. Część tych funduszy trafi do UKW.