Konferencja: Edukacja wymaga zmian - przesunięty termin

Termin I Kujawsko-Pomorskiego Forum Oświatowego Edukacja Wymaga Zmian, został przesunięty.

Konferencja: Wybitne kobiety w Szkole Lwowsko-Warszawskiej

Zapraszamy na ogólnopolską konferencję naukową:  Konferencja organizowana jest przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, 16-17 października 2014.

WNP: Dotacja MNiSW na restrukturyzację

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał Wydziałowi Nauk Przyrodniczych dotację celową na finansowanie kosztów związanych z restrukturyzacją w 2014 roku w wysokości ogółem 1.775 000 zł. Dotacja została przyznana po pozytywnym zaopiniowaniu przez zespół specjalistyczny wniosku restrukturyzacyjnego złożonego przez Dziekana WNP, dr hab. inż. Grzegorza Kłosowskiego, prof. nadzw.

Lepszy Start - zaproszenie na szkolenia

Od października 2011 roku Biuro Karier UKW organizuje szkolenia w ramach projektu "Lepszy start absolwentów kierunków technicznych, matematycznych i przyrodniczych.

List: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. Janusz Ostoja-Zagórski otrzymał list od  prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego z okazji inauguracji roku akademickiego 2014/15.

Szkolenie: Rozwój systemu szkoleń antykorupcyjnych

Centralne Biuro Antykorupcujne od 2013 roku, w ramach unijnego Progrtamu Zapobiegania i Zwalczania Przestepczości (ISCE), prowadzi projekt pn. „Rozwój systemu szkoleń antykorupcyjnych”, zaplanowany na lata 2013-2014.

Festiwal: Bydgoszcz Jazz Festival

Zapraszamy na 12 edycję Bydgoszcz Jazz Festiwal, która odbędzie się w dniach 24 października – 1 listopada 2014 r.

Seminarium: Muzyka i umysł

Wystawa: Od monokryształu J. Czochralskiego

Serdecznie zapraszamy na interaktywną wystawę „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”  w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w ramach projektu Eksperymentatorium UKW.

Doktoranci: V edycja Krok w przyszłość

1 października rusza nabór wniosków w ramach projektu Krok w przyszłość - stypendia dla doktorantów V edycja. Nabór wniosków potrwa do 17 października 2014 roku. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.