UNESCO: dr Jagielska-Burduk w gronie mediatorów

Tylko dwóch reprezentantów z Polski zostało nominowanych do pełnienia funkcji mediatora w przypadku rozstrzygania sporów dotyczących zwrotu dóbr kultury w razie nielegalnego obrotu. Wśród nich znalazła się dr Alicja Jagielska-Burduk z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych. Drugą nominowaną osobą z Polski jest dr Andrzej Jakubowski (PAN).

Własność intelektualna: Konkurs na pracę dyplomową

Urząd Patentowy RP ogłasza XII edycję konkursu na najlepszą rozprawę habilitacyjną i doktorską oraz pracę magisterską, licencjacką lub inżynierską na temat własności intelektualnej.

Santander: konkurs „Speed Selfie” dla studentów

Jeśli jesteś fanem sportów motoryzacyjnych i lubisz stawać przed obiektywem, to masz doskonałą okazję do tego, by wziąć udział w międzynarodowym konkursie "Speed Selfie” zorganizowanym przez Bank Santander.

Konkurs: rusza Fundusz Badań i Wdrożeń

Rusza nabór formularzy preselekcyjnych w ramach uruchomionego przez samorządowe władze województwa Funduszu Badań i Wdrożeń, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Rozwój: Laboratorium Idei dla młodych specjalistów

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza młodych doktorów, doktorantów i specjalistów - ekspertów do udziału w III edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego – Laboratorium Idei.

Zobacz UKW, studiuj z nami!

Zobacz jak wygląda nauka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Sprawdź, co mówią o Uniwersytecie jego studenci i pracownicy. Obejrzyj film o Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.