Medalowe występy wioślarek i wioślarzy UKW

16 studentek i studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy startowało w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Wioślarstwie, które odbyły się w dniach 2-3 sierpnia 2014 r. na Malcie w Poznaniu. Nasze studentki i studenci - startując w swoich klubowych osadach - zdobyli razem 17 medali (6 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych).

Zgłoszenia: Kongres Kół Naukowych

Już 13 i 14 listopada odbędzie się szósty Kongres Kół Naukowych. Zgłoszenia studentów przyjmowane są do 19 października 2014 roku a ostateczny termin przesyłania tekstów to 31 październik 2014. Relacje z poprzednich edycji można znaleźć na stronie www.kongres.ukw.edu.pl.

Studia: Podyplomowe z Coachingu

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego 2014/2015 Zakład Pedagogiki Pracy i Andragogiki Wydziału Pedagogiki i Psychologii UKW planuje uruchomić dwa nowe kierunki studiów podyplomowych z zakresu: Coaching w edukacji, Coaching z elementami mentoringu.

Impreza: Wielki Dzień Pszczół na UKW

8 sierpnia 2014 r. po raz drugi będziemy obchodzić ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Innowacje: Projekt Zakładu Fizjologii i Toksykologii

Zakład Fizjologii i Toksykologii będzie uczestniczył w projekcie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka pn: Opracowanie technologii produkcji granulowanego nanokompozytu dolomitowego z udziałem niejonowych form srebra.

Wolontariat: Mała Ojczyzna - wspólna sprawa

Denerwuje Cię dziurawa droga do Twojego domu? A może miejscowy plac zabaw, który pamięta czasy Twojej podstawówki straszy dziś dzieci zamiast dawać im możliwość bezpiecznej zabawy? Jeżeli widzisz problemy, których inni zdają się nie dostrzegać lub zdążyli do nich przywyknąć weź udział w projekcie „Mała ojczyzna – wspólna sprawa” i zostań liderem lokalnej społeczności.

Konferencja: Wsparcie dla nauczycieli 6-latków

27 sierpnia 2014 r. zapraszamy na konferencję pt. Pierwszy dzień, tydzień, miesiąc i rok: wsparcie dla nauczycieli sześciolatków na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Nauka: Hindusi pomogą rewitalizować rzeki

W dniach 10-20 lipca 2014 r. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy gości przedstawicieli Uniwersytetu Dev Sanskriti z Haridwaru (Indie).

Rekrutacja: Ważne informacje dla kandydatów

Trwa przyjmowanie dokumentów od osób przyjętych i kolejne przesunięcia z listy rezerwowej.