Oficjalni kandydaci na rektora

Komisja Wyborcza UKW informuje, że zostali zgłoszeni następujący kandydaci na rektora: prof. dr hab. Janusz Ostoja-Zagórski i prof. dr hab. Jacek Woźny.

Koncert Rektorów, czyli muzyka łączy

Bydgoszczanie będą mieli okazję wziąć udział w niezwykłym koncercie, w którym głównymi wykonawcami będą przedstawiciele władz bydgoskich uczelni wyższych. Swoje umiejętności zaprezentują naukowcy, których codzienna praca  nie zawsze jest związana z muzyką.

Konkurs o patronie UKW na półmetku

W najbliższą środę 7 marca uczniowie zmierzą się ze sobą w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach. Na półmetku zmagań stanie prawie 500 uczniów ze 120 szkół z całej Polski.

Katastrofa kolejowa - żałoba narodowa

Prezydent Bronisław Komorowski ogłosił poniedziałek i wtorek dniami żałoby narodowej po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami, w której zginęło 16 osób.

Uwaga wyborcy - ważne!

Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi do Statutu UKW, uchwalonymi w dniu 28 lutego 2012 r., przy wyborze elektorów czynne prawo wyborcze przysługuje wszystkim pracownikom uniwersytetu, zarówno nauczycielom, jak i pracownikom niebędącym nauczycielami akademickimi, niezależnie od ich wymiaru czasu pracy.

Wampiriada już 15 lutego

Akademickie Centrum Wolontariatu UKW 15 lutego zaprasza wszystkich studentów i pracowników do udziału w kolejnej edycji Wampiriady.

Studia podyplomowe zimą

Trwa zimowa rekrutacja na studia podyplomowe. Do końca lutego można zapisać się na jeden z czterech proponowanych przez naszą uczelnię kierunków.

Prof. Burczyk kandydatem do tytułu „Bydgoszczanina Roku 2011”

Prof. dr hab. Jarosław Burczyk z Instytutu Biologii Eksperymentalnej UKW został nominowany do tytułu „Bydgoszczanina Roku 2011” w plebiscycie organizowanym przez Express Bydgoski.

"Melanż" w Bibliotece UKW

Biblioteka Główna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Jacka Piątka „Melanż”.

Unikalny kierunek w zimowej ofercie UKW!

Rewitalizacja dróg wodnych oraz edukacja techniczno-informatyczna to oferta uczelni w zimowym naborze 2012 r. Rejestracja w systemie rekrutacyjnym trwa dao 5 lutego 2012 r.