Genetyka drzew leśnych w Polsce - stan i perspektywy badań

W dniach 14-15 lutego 2011, w Instytucie Biologii Eksperymentalnej WNP odbędzie się konferencja naukowa pt. "Genetyka drzew leśnych w Polsce - stan i perspektywy badań", zorganizowana przez Katedrę Genetyki UKW.

Koncert kolęd oraz spotkanie opłatkowe

Okres przedświąteczny obfituje w wiele wydarzeń wprowadzających nas w atmosferę tych szczególnych dni. JM Rektor Józef Kubik zaprasza społeczność akademicką na koncert kolęd w wykonaniu chóru akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Po koncercie odbędzie się spotkanie opłatkowe.

21.12.2010 rok, sala koncertowa Copernicanum.

Koncert Andrzejkowy - gramy dla Andrzeja!

Zapraszamy na wyjątkowy Koncert Andrzejkowy, który odbędzie się 29 listopada (poniedziałek) w Auli Copernicanum przy ulicy Kopernika 1.

Imprezy rocznicowe z okazji 20 lat zjednoczenia Niemiec

Szanowni  Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy!

W bieżącym roku Niemcy obchodziły 20. rocznicę zjednoczenia. Było to wydarzenie o historycznym znaczeniu zarówno dla świata, narodu niemieckiego, ale także dla rozwoju stosunków polsko-niemieckich. Nawiązując do przełomowego roku 1990 pragniemy zaprosić Panią/Pana/Państwa na imprezy kulturalne z tym związane.

Przedłużona rejestracja na studia - do 13 października!

Przedłużamy do 13 października rejestrację na następujące kierunki:

Ostatnie pożegnanie Mirosławy Kawczyńskiej

Z głębokim żalem i smutkiem  przyjęliśmy wiadomość o  nagłej  śmierci mgr inż. Mirosławy Kawczyńskiej, wieloletniego Kierownika Dziekanatu Wydziału Pedagogiki i Psychologii, cenionego  współpracownika i przyjaciela studentów, człowieka wielkiego serca.

Zapraszamy na konferencję: Rewitalizacja dróg wodnych w Polsce szansą dla gospodarki

Instytut Geografii UKW zaprasza na: MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ NAUKOWO - SAMORZĄDOWĄ: „Rewitalizacja dróg wodnych w Polsce szansą dla gospodarki” w dniach 10-11 września 2010 r.

Studia stacjonarne I stopnia? Masz jeszcze szansę, sprawdź ofertę

Wykaz kierunków studiów stacjonarnych pierwszego stopnia, na które ogłaszamy dodatkowe nabory:

Wydział Administracji i Nauk Społecznych

• Filozofia (III nabór)
  • Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo (III nabór)
  • Socjologia

Dzień Sportu Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki

Dnia 12 maja 2010 roku odbył się na Wydziale Matematyki, Fizyki i Techniki Dzień Sportu.
Uczestniczyło w nim około 60 studentów oraz 20 pracowników.

Rozgrywki prowadzono w trzech dyscyplinach: koszykówce, siatkówce, piłce nożnej.

Po II Sesji Naukowej Magistrantów Instytutu Psychologii

odbyła się zgodnie z zamierzeniami, w dniu 18 maja 2010r. i była punktem inicjującym kolejne Dni Psychologa w naszym Instytucie.

Bydgoski Festiwal Nauki 2010

Wszystkich mieszkańców miasta i regionu zapraszamy na I Bydgoski Festiwal Nauki. Po raz pierwszy trzy szkoły wyższe połączyły siły, by zorganizować dla Was wielkie święto nauki i kultury. W tym roku motywem przewodnim będzie kultura włoska.