Życzenia świąteczne

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens istnienia.Pogody w sercu oraz radości płynącego z faktu Zmarwychwstania Pańskiego

składa prof. Józef Kubik Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

List Rektora UKW

List JM prof. Józefa Kubika, Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego do "Gazety Wyborczej", odpowiadający na cykl artykułów o naszej Uczelni.

O Uniwersytecie w Gazecie...

Od tygodnia na łamach „Gazety Wyborczej” oraz jej forum internetowego toczy się dyskusja poświęcona naszej uczelni. Za rzeczowe głosy wszystkim jej uczestnikom bardzo dziękujemy.

Święto Uczelni

Zapraszamy na Święto uczelni, które odbędzie się 15 kwietnia 2011 roku o godz. 10.00 w gmachu Copernicanum w sali koncertowej na I piętrze  (ul. Kopernika 1).

International School of Bydgoszcz zaprasza

Zespół Szkół Ogólnokształcących Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego International School of Bydgoszcz zaprasza na drzwi otwarte już w najbliższą sobotę 9 kwietnia 2011 w godz. 10.00-13.00.

Blaski i cienie pracy w aresztach śledczych i zakładach karnych

Blaski i cienie pracy w aresztach śledczych i zakładach karnych to kolejna konferencja organizowana przez Zakład Socjologii Wychowania i Resocjalizacji UKW, poświęcona szeroko pojętym problemom resocjalizacji.

BOSS na UKW, o przedsiębiorczości w sporcie i nie tylko - zapraszamy

Festiwal Przedsiębiorczości BOSS (Bardzo Odpowiedzialny Start w Samodzielność) jest unikalnym projektem promującym przedsiębiorczość skierowanym głównie do osób studiujących. Odbywa się w 21 ośrodkach akademickich w Polsce. Na UKW będzie przede wszystkim poświęcony zagadnieniom sportowym, przedsiębiorczość w sporcie.

Jak zostać Erasmusem? relacje byłych stypendystów

Biuro Współpracy Międzynarodowej i Uczelniany Koordynator Programu Erasmus zapraszają na spotkanie pt.: ERASMUS W RELACJACH BYŁYCH STYPENDYSTÓW.

Kazimierz Serocki - od tradycji do awangardy, konferencja

Zapraszamy na ogólnopolską konferencję naukową pn: Kazimierz Serocki, od tradycji do awangardy.
Wtorek 22 marca 2011 roku, godzina 10.00 Sala Rady Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Natomiast po południu, o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Copernicanum (ul. Kopernika 1) odbędzie się koncert kompozytorski Kazimierz Serocki, od tradycji do awangardy.

Sąsiedzi, których już nie ma...zapraszamy na wystawę

Z wielką przyjemnością  chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych do oglądania wystawy: „Sąsiedzi, których już nie ma…” będzie ona prezentowana na uniwersyteckich korytarzach w budynku głównym UKW przy ul. Chodkiewicza 30 w marcu 2011.

Jesteś przedsiębiorczy? Przyjdź na szkolenie!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich zainteresowanych studentów oraz absolwentów na szkolenie dotyczące istniejących możliwości (dofinansowania, instytucje wspierające, projekty, organizacje itd.), które wspierają osoby kreatywne, przedsiębiorcze, chcące się rozwijać, mające pomysł na siebie, pomysł na własną inicjatywę przedsiębiorczą, własny biznes.

Genetyka drzew leśnych w Polsce - stan i perspektywy badań

W dniach 14-15 lutego 2011, w Instytucie Biologii Eksperymentalnej WNP odbędzie się konferencja naukowa pt. "Genetyka drzew leśnych w Polsce - stan i perspektywy badań", zorganizowana przez Katedrę Genetyki UKW.