Uroczyste zakończenie kadencji Rektora

Dobiegła końca kadencja prof. Józefa Kubika na stanowisku Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W czwartek w sali koncertowej Copernicanum odbyło się oficjalne pożegnanie.

Stypendia Rektora - katalog osiągnięć

Znamy już katalog osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych, które będą punktowane przy składaniu wniosku o przyznanie Stypendium Rektora dla najlepszych studentów UKW.

Konferencja „Dyskurs w polityce, o polityce, z polityką”

Instytut Nauk Politycznych UKW oraz Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych oddział w Bydgoszczy serdecznie zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową pt. „Dyskurs w polityce, o polityce, z polityką”, która odbędzie się w dniach 10 – 11 października 2012 r. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku k. Bydgoszczy.

Nowe wieści w sprawie systemu stypendialnego

Samorząd Studencki UKW przygotowuje projekt zmian w systemie stypendialnym, który będzie obowiązywał już od nowego roku akademickiego 2012/13. Szczegóły tego projektu, a także możliwość zadania pytań przedstawicielom Samorządu można znaleźć na tym blogu.

Stypendium z Wyboru – III edycja

Właśnie trwa drugi etap III edycji Stypendium z Wyboru. Wśród uczestników jest czworo studentów z naszej uczelni. Pozwól im spełnić marzenia i zagłosuj na nich. Masz czas do 1 lipca.

Kurs na sternika motorowodnego

Klub Uczelniany AZS UKW organizuje kurs na stopień sternika motorowodnego, który odbędzie się w dniach 5-7 lipca 2012 na torze regatowym w Brdyujściu.

Ster na Bydgoszcz

Od 22 czerwca zapraszamy na Ster na Bydgoszcz, szczególnie polecamy imprezy przygotowane przez Instytut Geografii UKW.

Konferencja o obszarach metropolitalnych

21 czerwca 2012 na UKW zorganizowana została konferencja „Integracja zarządzania w obszarach metropolitalnych”.

Wygraj karnet na fitness!

UKW i serwis Maniawypoczywania.pl przygotowały konkurs dla naszych studentów, w którym można wygrać karnet do klubu fitness.

Savoir vivre na wakacje na UKW

Akademia Kultury i Rozwoju Osobistego oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zorganizowały w czerwcu wykłady pt. "Savoir vivre na wakacje, czyli jak uniknąć pułapek". Bydgoscy uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych podczas zajęć, dowiedzieli się m.in.  jak zachować się podczas podróży i czego mogą się spodziewać, odwiedzając inne kraje.

Wampiriada na Przemysłowej

5 czerwca kolejna Wampiriada na Przemysłowej, przyjdźcie koniecznie.