Dowiedz się więcej o twórczości Bolesława Prusa

Instytut Filologii Polskiej uprzejmie zaprasza studentów, pracowników oraz uczniów szkół średnich na  cykl wykładów poświeconych twórczości Bolesława Prusa, zorganizowany przez Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Prof. Sulikowski o Jerzym Turowiczu

Prof. Andrzej Sulikowski wygłosi na UKW wykład "Kim jest dla nas Jerzy Turowicz (na tle pokolenia 1910)". Zapraszamy na niego 20 marca.

Zebranie wyborcze, środa 8.30, Aula Nova

Komisja wyborcza ogłasza kolejną turę wyboru elektorów z grupy pracowników niebędących nauczycielami akademickimi. Dotychczas wybrano 10 osób, czyli musimy wybrać jeszcze dwie osoby. Ze względu na coraz mniej czasu (do 20 marca musimy oddać listę elektorów!) prosimy o zdyscyplinowanie i przyjście jak największej liczby pracowników!

Kibicujmy naszym szczypiornistom

Już w najbliższą sobotę 3 marca 2012 r. kolejny mecz naszych piłkarzy ręcznych. AZS UKW zmierzy się z MKS Grudziądz. Nasi szczypiorniści są na 2. miejscu w tabeli.

Humanistyka vs. digitalizacja - konferencja

Zapraszamy na konferencję: Kierunki humanistyczne, pedagogiczne i społeczne UKW wobec digitalizacji: narzędzia – dydaktyka – kompetencje absolwenta – cyfryzacja obiegu naukowego Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Konferencja odbędzie się już  21.05.2012.

Wybory Władz Uniwersytetu

Rok 2012 jest bardzo ważny dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, bo dojdzie do zmiany władz uczelni. Ruszają przygotowania do uczelnianych wyborów.

IV Konferencja w ramach Europejskiego Dnia Logopedy

Zapraszamy na IV Konferencję z okazji Europejskiego Dnia Logopedy pod hasłem „Zaburzenia mowy i komunikacji u dzieci z wadami słuchu i opóźnionym rozwojem mowy”