Mistrzostwa UKW w badmintonie kobiet

3 czerwca odbyły się deblowe gry finałowe w badmintonie kobiet w ramach Mistrzostw naszej Uczelni. Rozgrywki eliminacyjne toczyły się od początku kwietnia.

Spotkanie z trenerem Delecty Piotrem Makowskim

7 czerwca 2011 r. o godz. 13.00 odbyło się spotkanie z Piotrem Makowskim, II trenerem reprezentacji Polski kobiet w siatkówce oraz trenerem drużyny Delecty Bydgoszcz w PlusLidze siatkarzy.

Sukcesy naszych sportowców w lekkiej atletyce

W dniach 28-29.05.2011 r w poznaniu rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce kobiet i mężczyzn. Reprezentanci UKW Bydgoszcz wywalczyli łącznie 14 medali w tym 4 złote, 7 srebrnych i 3 brązowe.

Wampiriada czyli walka do ostatniej kropli krwi

Akademickie Centrum Wolontariatu działające przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy  zorganizowali akcję honorowego oddawania krwi.

Debata z Prezydentem Rafałem Bruskim

7 czerwca 2011, we wtorek,  o godz. 17.00 w Klubie  Beanus'70 zostało zorganoizowane spotkanie z Prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim.

Pływacy UKW najlepsi w naszym regionie!

Reprezentacje kobiet i mężczyzn UKW w pływaniu okazały się bezkonkurencyjne, zajmując pierwsze miejsca podczas Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw.

Działalność studentów kulturoznawstwa

Studenci kulturoznawstwa UKW działają w ramach Studenckiego Koła Podróży Literackiej pod opieką dra Gerarda Guźlaka. Realizują swoje rozległe, różnorodne pasje poznawcze, wkraczają w problematykę badań nad tradycją kulturową.

Tydzień Biblioteki Głównej UKW

Przez cały tydzień 23-28 maja trwa wielkie święto książki i biblioteki czyli kolejny tydzień Biblioteki UKW. Tegoroczne hasło: Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę! zachęca do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych imprezach i spotkaniach oraz korzystania na co dzień z jej zasobów.

5 urodziny Sekcji Kultury Fizycznej koła naukowego WyKoNa

12 maja studenci i naukowcy uroczyście obchodzili 5-tą rocznicę istnienia Sekcji Kultury Fizycznej działającego w ramach studenckiego koła naukowego WyKoNa.

Amerykańska recepcja Miłosza

Katedra Kultury Współczesnej Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza pracowników i studentów na odczyt profesor Bożeny Karwowskiej (The University of British Columbia, Vancouver, Kanada), zatytułowany Amerykańska recepcja Miłosza.