Wiedza i przedsiębiorczość na UKW

11 maja 2011 roku odbyło się spotkanie poświęcone wspieraniu przedsiębiorczości wśród młodzieży akademickiej. Spotkanie poprowadził Dariusz Żuk, jeden z trzech założycieli Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Zapraszamy na konferencję o Janie Pawle II

Studenckie Koło Naukowe Animatorów Aktywności Fizycznej, Edukacji Zdrowotnej i Promocji zdrowia UKW we współpracy z Katedrą Personalizmu Chrześcijańskiego KUL oraz Europejskim Centrum Młodzieży w Paliano zaprasza do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Dydaktyczno-Naukowej.

Sukcesy naszych wioślarzy na ergometrze wioślarskim

W Warszawie 17 kwietnia 2011 r. zorganizowano kolejne Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Nasi zawodnicy zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typie uniwersytetów oraz III miejsce w Generalnej Drużynowej Klasyfikacji Mężczyzn.

Bezpieczeństwo narodowe - nowy kierunek na UKW

Bezpieczeństwo narodowe to nowy kierunek, który nasz Uniwersytet uruchomi w roku akademickim 2011/2012.

Olimpiada wiedzy ekologicznej na UKW

Już po raz kolejny na UKW organizowana jest Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, na uczelni przeprowadzane są eliminacje na etapie wojewódzkim. Zwycięzcy tego etapu będą reprezentować kujawsko-pomorskie w finale ogólnopolskim.

Spotkanie w Alliance Française

Zaskakująca i uznana poetka z Belgii Grażyna Wojcieszko na naszej uczelni. Już 19 kwietnia (wtorek) o godzinie 18.00 zapraszamy do ośrodka Alliance Française.

Święto Uczelni

Wmurowanie aktu erekcyjnego Biblioteki Głównej

15 kwietnia z okazji święta uczelni dokonano uroczystego podpisania aktu erekcyjnego budowy Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, władze województwa i miasta oraz wykonawcy obiektu.

Finał Konkursu Energia kontrolowana

8 kwietnia 2011 r. odbył się finał konkursu Energia kontrolowana. Alternatywne źródła energii, współorganizowanego przez nasz Uniwersytet. Do udziału zgłosiło się prawie 1000 uczniów, do finału zakwalifikowało się 6 z nich.

Studenci Miastu i Regionowi - III Kongres Kół

Zapraszamy społeczność akademicką do udziału w III Kongresie Studenckich Kół Naukowych Uczelni Bydgoskich nt. "Studenci Miastu i Regionowi".