Serwis Cordis dla zapracowanych - warsztaty

Punkt Kontaktowy ds. 7 PR przy Biurze Współpracy Międzynarodowej serdecznie zaprasza zainteresowanych prowadzeniem badań na poziomie europejskimi i w ramach największego programu badawczego Komisji Europejskiej na warsztaty komputerowe. SERWIS CORDIS DLA ZAPRACOWANYCH

Czyja jest odpowiedzialność gdy syn zabije matkę?

Czyja jest odpowiedzialność gdy syn zabija matkę? To tylko jedno z zagadnień, które prawdopodobnie zostanie poruszone na niżej przedstawionym spotkaniu.

Promocja kierunków matematycznych, przyrodniczych i technicznych

7 kwietnia 2011 r. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wspólnie z przedstawicielem MNiSW zorganizował spotkanie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych  w ramach projektu ,,Kampania promocyjna na rzecz kierunków matematycznych, przyrodniczych, technicznych" działanie 4.1 poddziałanie 4.1.3 POKL.

Student Wielki - ostatnie dni zgłaszania się!

Klub Przyjaciół Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ogłasza drugą edycję konkursu Student Wielki. Zostało tylko kilka dni do upływu terminu przyjmowania zgłoszeń.

Ostatnie pożegnanie Andrzeja

Z przykrością zawiadamiamy, iż po długiej walce z ciężką chorobą, 24 marca 2011 roku odszedł od nas nasz kolega oraz przyjaciel Andrzej Rybicki.

J. Grajewski i M. Twarużek w składzie Komitetu Programowego konferencji

Dr hab. inż Jan Grajewski, prof. nadzw. oraz dr Magdalena Twarużek zostali zaproszeni do Komitetu Naukowo-Programowego Sixth International International Scientific Conference on Bioaerosols, Fungi, Bacteria, Mycotoxins in Indoor and Outdoor Environments and Human Health.

Sprzęt dla UKW

Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wspiera uczelnię w jej działaniach. W ostatnim czasie Fundacja zakupiła sprzęt, który użycza Uniwersytetowi:
Wyposażenie sali 108 w budynku Copernicanum zestaw CISCO CCNA BUNDLE - do nauki administrowania sieciami komputerowymi.

Bal inżyniera - czyli tańce ścisłowców

Z roku na rok w naszym mieście, zarówno na uczelniach publicznych jak i prywatnych przybywa studentów kierunków inżynierskich oraz technicznych. Na mapie bydgoskich lokali studenckich widnieje kilkanaście pozycji, ale czy też zauważyliście, że brakuje lokalu typowo dla umysłów ścisłych, czyli osób którzy świat postrzegają zupełnie inaczej ;-) ?

Akcja Wolontariat

Collegium Medicum w Bydgoszczy zaprasza na trzydniową imprezę rozpoczynającą działalność Centrum Wolontariatu Studenckiego uczelni. Partnerem akcji jest Akademickie Centrum Wolontariatu działające przy naszym Uniwersytecie, 22 lutego jego opiekun dr Przemysław Grzybowski będzie opowiadał o wolontoriacie zagranicznym.

Seminarium Śródroczne Sekcji Psychologii Rozwojowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych problematyką małżeństwa i rodziny do udziału w seminarium naukowym organizowanym przez Instytut Psychologii UKW i Sekcję Psychologii Rozwojowej PTP, które odbędzie się w dniach 14-15.02.2011 na terenie naszej Uczelni.
Seminarium ma charakter cykliczny. Zarząd Sekcji Psychologii Rozwojowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego spotyka się co roku w innym ośrodku akademickim aby pełniej poznać zainteresowania naukowe kadry i przedyskutować problemy nurtujące psychologów rozwojowych.

Przedsiębiorczość akademicka - kierunek gospodarki jutra - spotkanie rekrutacyjne w Bydgoszczy

Wszystkim zainteresowanym przedstawiamy ofertę związaną z bezpłatnymi szkoleniami, które realizuje Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici  w ramach projektu unijnego "Przedsiębiorczość akademicka - kierunek gospodarki jutra".