Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo serdecznie zapraszają społeczność akademicką na spotkanie z panem Krzysztofem Kwiatkowskim Ministrem Sprawiedliwości, które odbędzie się 15 listopada 2010 r.  (poniedziałek) o godz. 13.15 w Auli Mikotoksyn przy ul. Chodkiewicza 30.

Debata kandydatów na prezydenta Bydgoszczy!

Z inicjatywy Koła Naukowego Studentów Politologii w najbliższy wtorek, 9. listopada o godz. 11.oo rozpocznie się debata kandydatów na prezydenta Bydgoszczy, którzy już wkrótce, 21. listopada zmierzą się w pierwszej turze wyborów samorządowych. Debata odbędzie się w siedzibie Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Przemysłowej 34, w sali 112. Spotkanie poprowadzą dr Sławomir Sadowski oraz dr Filip Pierzchalski.

Zapraszamy!

Konferencja: Wkład Edwarda Raczyńskiego do polskiej kultury politycznej

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW, Zakład Historii Najnowszej Powszechnej i Dziejów Migracji UKW oraz Stowarzyszenie Miłośników Dyplomacji i Dziejów Migracji  „PRO DIPLOMATIO” zapraszają do udziału w konferencji naukowej na temat: Wkład Edwarda Raczyńskiego do polskiej kultury politycznej, która odbędzie się 3 listopada 2010 r.

Innowatorzy - przyjdź na spotkanie informacyjne

Zapraszamy na spotkanie informacyjne nt. projektu „Program transferu innowacji do biznesu – Innowatorzy”. Spotkanie odbędzie się 28 października (czwartek) o godzinie 13.00 oraz 13.30 w  budynku Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ulicy Chodkiewicza 30, sala 156.

Pedagogika pracy, Dyskurs o przyszłości

W dniach 25 - 26 października 2010 roku Zakład Pedagogiki Pracy i Andragogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, przy współudziale Zespołu Pedagogiki Pracy Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, organizuje kolejną ogólnopolską konferencję naukową, tym razem w
Bydgoszczy, na temat:

PEDAGOGIKA PRACY. Dyskurs o przyszłości

Zostań dawcą - Dzień Dawcy Szpiku w Bydgoszczy

Już jutro, we wtorek 26 października w siedzibie Wydziału Humanistycznego UKW, przy ul. Jagiellońskiej 11 odbędzie się  rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Patronat Honorowy wydarzeniu udzielił Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prof. dr hab. inż. Józef Kubik.

Zostań Twarzą UKW!

Studentko, Studencie,

Jeśli chcesz stać się jedną z twarzy naszej uczelni, tworzyć razem z nami wizerunek Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, przeżyć wspaniałą przygodę, zgłoś się do nas i przyślij swoje zdjęcia.

The Right to Believe: Perspectives in Religious Epistemology - 7-9 września 2010

Instytut Filozofii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Laboratoire d’Histoire des Sciences et de Philosophie-Archives Poincaré (University of Nancy/CNRS, Francja) zapraszają na międzynarodową  konferencję naukową: The Right to Believe: Perspectives in Religious Epistemology (w języku angielskim i polskim).

Ostatnie pożegnanie prof. dr hab. Eugeniusza Rogalskiego

Z głębokim żalem i smutkiem powiadamiamy, że w dniu 29 sierpnia 2010 r. zmarł emerytowany nauczyciel akademicki prof. dr hab. Eugeniusz Rogalski,

Nasi wioślarze uczestniczą w Wioślarskich Akademickich Mistrzostwach Europy w Amsterdamie

Na torze wioślarskim w Amsterdamie w dniach 19-22 sierpnia rozgrywane są  6. Akademickie Mistrzowie Świata w Wioślarstwie. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego reprezentować będzie  13. osobowa reprezentacja studentów-wioślarzy.

Specjalista ds. Zamówień Publicznych - oferta pracy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zatrudni specjalistę ds. Zamówień Publicznych

Steve Michelson w Bydgoszczy

Już dzisiaj (w środę) do Polski przyjedzie Steve Michelson, znany amerykański reżyser, producent i właściciel wytwórni filmowej. Gość z Hollywood przybędzie również do Bydgoszczy na premierę własnego filmu „Michelson – mistrz światł". W piątek 25.06.2010 o godzinie 14.00 zapraszamy na spotkanie z reżyserem do Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Poslkiego na godzinę 14.00 (ul. Berwińskiego 4).