Juventus Plus 2011

Finansowanie projektów będących kontynuacją badań naukowych prowadzonych przez wybitnych młodych naukowców

Bezpłatne warsztaty: Wzmocnienie kompetencji psychospołecznych - rejestracja do 14.06.

W związku  z realizacją projektu „Inwestycje w kapitał ludzki w uczelniach to lepszy rozwój gospodarki" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zapraszamy Państwa na dwudniowe warsztaty  pn. „Wzmocnienie Kompetencji Psychospołecznych".

Studenci psychologii na Pikniku Naukowym

W tym roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego Psychoterapii przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy  wzięli po raz pierwszy udział w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznej edycji imprezy była wolność.

4 Rajd o Puchar Rektora

Zapraszamy wszystkich motomaniaków i nie tylko do udziału w rajdzie o Puchar Rektora, który odbędzie się 17 maja. Jedynymi warunkami uczestnictwa jest posiadanie samochodu, pilota oraz chęci do zabawy.

Zielono mi - zapraszamy na koncert

Zapraszamy na koncert studentów Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Zielono mi.

Mistrzostwa UKW w piłce nożnej rozstrzygnięte

W corocznym turnieju piłki nożnej o Mistrzostwo UKW wystartowała rekordowa liczba zespołów. Zanotowano sporo niespodzianek: ubiegłoroczny mistrz Historia V odpadł już w eliminacjach (2:5 z Administracją II), a silne zespoły Geografii czy Administracji również nie dostały się do rozgrywek finałowych.

Książka i prasa w kulturze, 13-14 października 2011 r.

Katedra Informacji Naukowej i Bibliologii  (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) jest ponownie organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, tym razem pt. "Książka i prasa w kulturze".

Dokumenty w bwa

W najbliższy piątek 6 maja 2011 w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy o godzinie 19.00 pokażemy dwa filmy Marii Zmarz-Koczanowicz: „Urząd” oraz  „Kocham Polskę”. Po projekcji jak zwykle spotkanie z reżyserem, na którym będzie można porozmawiać o pokazanych filmach jak i całej twórczości autorki. Wstęp na pokaz jest bezpłatny.

Konferencja: Kino, którego nie ma, 19-21 września 2011 r.

Katedra Kultury Współczesnej Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową Kino, którego nie ma.

Dokumenty potrzebne przy wnioskach o akademik

Dział Spraw Studenckich przypomina o konieczności kompletowania dokumentacji (niezbędnej do wyliczenia dochodu na osobę w rodzinie), którą należy dołączyć do wniosku o miejsce w Domu Studenta na rok ak. 2011/2012.

Spotkanie z Tasmanią

Klub Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy zaprasza członków i sympatyków na kwietniowe spotkanie klubowe.
W programie - ilustrowana pokazem slajdów - kolejna relacja z podróży Lecha Olszewskiego po   Australii. Ponownie "odwiedzimy", zamieszkałą przez słynnego diabła tasmańskiego, rzadko odwiedzaną  część Australii - Tasmanię.

Fałszerstwom stop - konkurs dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych

Fundacja „Ubi societas ibi ius" ogłasza drugą edycję konkursów na najlepsze prace pisemne związane z problematyką fałszerstw:

• "Fałszerstwom stop" - skierowany do studentów;
  • "Nauka przeciw fałszerstwom" - skierowany do pracowników naukowych i doktorantów.