Spotkanie z Tasmanią

Klub Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy zaprasza członków i sympatyków na kwietniowe spotkanie klubowe.
W programie - ilustrowana pokazem slajdów - kolejna relacja z podróży Lecha Olszewskiego po   Australii. Ponownie "odwiedzimy", zamieszkałą przez słynnego diabła tasmańskiego, rzadko odwiedzaną  część Australii - Tasmanię.

Fałszerstwom stop - konkurs dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych

Fundacja „Ubi societas ibi ius" ogłasza drugą edycję konkursów na najlepsze prace pisemne związane z problematyką fałszerstw:

• "Fałszerstwom stop" - skierowany do studentów;
  • "Nauka przeciw fałszerstwom" - skierowany do pracowników naukowych i doktorantów.

Konferencja: Zbrodnia, kara, nadzieja

8 kwietnia odbyła się konferencja "Zbrodnia, kara, nadzieja". Konferencja jest organizowana przez pracowników i studentów Zakładu Socjologii Wychowania i Resocjalizacji.

Chór UKW wystąpi na koncercie ku czci Jana Pawła II

Dziś o godz. 19 w  Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy odbędzie się koncert pt. JANOWI PAWŁOWI II W 6. ROCZNICĘ ŚMIERCI.

Potrzeby użytkowników wczoraj i dziś

Koło Naukowe Bibliotekoznawców zaprasza na Ogólnopolską Konferencję  Studenckich Kół Bibliologicznych "Potrzeby użytkownika biblioteki wczoraj i dziś".
Konferencja odbędzie się 4 kwietnia 2011 roku w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego.

Konkurs programistyczny Alcatel - Lucent

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym umiejętności z zakresu programowania i testowania oprogramowania, organizowanego przez firmę Alcatel - Lucent.

Targi kół naukowych na UKW

Tego jeszcze nie było! Po raz pierwszy koła naukowe, działające na naszej Uczelni przedstawiają swoją działalność! Swoje osiągnięcia koła będą prezentować na korytarzu, by wszyscy mogli uczestniczyć. Wydarzenie skierowanych dla wszystkich ambitnych studentów, którzy chcą rozwijać swoje pasje.

Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem w WiMBP

WiMBP w Bydgoszczy (Stary Rynek 24, Sala Wykładowa) serdecznie zaprasza 28 marca 2011 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Jarosławem Kretem.

PoSpoLiTE RuSZeniE

Ogłasza się, że mobilizacyji znów naddszedł czas. Dla tych co języki pragną rozwiązać i nieść dobre wieści braci studenckiej za pomocą radyja. Ten kto mobilizacyji chce czoła stawić i nie trwoży sie, niech swe oblicze objawi w siedzibie naszej, a przyjęty zacnie zostanie. Przybywać można w poniedziałki między 16.30 a 17.00. Rychło nadciągajcie!

Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego czasach

Już dziś 2 marca 2011 organizujemy  II etap Konkursu. Najlepsi uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych zmierzą się z uczestnikami z innych szkół. W półfinale wystartuje prawie 400 uczniów z całej Polski.
Rejestracja uczestników rozpoczyna się od godz. 11.00, prosimy uczestników o zabranie legitymacji szkolnych lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Pisanie testu o  godz. 12.00, test trwa 60 minut.

Logoriada już 2 marca

Serdecznie zapraszamy na spotkanie cyklu LOGORIADA, które odbędzie się  2 marca (środa), w Pawilonie,  w sali 120 o godzinie 19.00.