Eko SolidWorks – zielone projektowanie

W dniach 12-13 stycznia br. w budynku Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ulicy Kopernika 1 odbędzie się konferencja pt. „Eko SolidWorks – zielone projektowanie”. Celem konferencji jest popularyzacja nowoczesnych technik komputerowego wspomagania na różnych etapach powstawania produktu, z uwzględnieniem oddziaływania na środowisko naturalne.

Wesołych Świąt, szczęśliwego Nowego Roku

Ciepłych oraz radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, życzy

JM Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

prof. dr  hab. inż. Józef Kubik

Zaprojektuj logo Leonardo da Vinci - konkurs!

Kierownik projektu – dr Aleksandra Błachnio (Instytut Psychologii) oraz Biuro Współpracy Międzynarodowej zapraszają wszystkich studentów do wzięcia udziału w konkursie na logo Projektu z programu Leonardo da Vinci – Transfer Innowacji:

Spotkanie z Posłem Pawłem Poncyliuszem

Na zaproszenie Koła Naukowego Politologów UKW dzisiaj, w czwartek 09.12.2010 o godz 12.00 w s. nr 112 na Przemysłowej 34, ze studentami spotka się poseł Paweł Poncyliusz, członek stowarzyszenia „Polska Jest Najważniejsza”. Tematami spotkania będą kondycja polskiej prawicy oraz finansowanie partii politycznych.

Wampiriada na UKW!

2 grudnia 2010 r. w godzinach 10:00 - 15:00 na terenie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy będzie można oddać krew.

Otrzęsiny Uniwersyteckie 2010 już dziś!

Samorząd Studencki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wraz z Samorządami Studenckimi Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Wyższej Szkoły Gospodarki i Akademii Muzycznej, mają przyjemność zaprosić Was nasi drodzy studenci na wielkie święto studenckie.

Wykład: Klauni w peruwiańskim Betlejem

Studenckie Koło Naukowe Terapii Pedagogicznej zaprasza na wykład: Klauni w peruwiańskim Betlejem - o życiu i edukacji w tropikalnych dzielnicach nędzy, który wygłosi
dr Przemysław Grzybowski z Katedry Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej UKW.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na UKW - już dziś!

Zapraszamy do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości 15-21 listopada 2010 r., w ramach którego 19 listopada (piątek) na UKW organizowane są ciekawe warsztaty.

Konferencja: Nierzetelność naukowa w Polsce

W dniach 3-4 listopada 2010 r. odbyła się konferencja "Nierzetelność naukowa w Polsce", organizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego  i Forum Akademickie.

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Sportu

27 października  wmurowano akt erekcyjny pod budowę Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, władze województwa i miasta oraz wykonawcy obiektu.