Otwarty konkurs o stypendium naukowe dla studentów - rozmowy kwalifikacyjne

Otwarty konkurs o stypendium naukowe dla studenta zaangażowanego w prace w ramach projektu 'Towards the reduction of computing cost and the increase of investigated systems size: Generation and modification of medium-size basis sets for energy, and electric, magnetic and optical property calculations in isolated and interacting systems' (HOMING PLUS/2010-1/2).

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW w Bydgoszczy oraz Komisja dziejów Czech i stosunków polsko-czeskich Komitetu Nauk Historycznych PAN zapraszają na konferencję naukową „Zwycięzcy i przegrani w dziejach średniowiecznych i wczesno nowożytnych Czech i Polski”, która odbędzie się w Lubostroniu w dniach 27-29 września 2010 r.

Ontological Proofs Today 5-9. September 2011 - zaproszenie

Zapraszamy na konferencję: Ontological Proofs Today  -  5-9. September 20110; University of Casimir the Great in Bydgoszcz, Poland.

Rekrutacja trwa! Studia 2. stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) oraz 1. stopnia - niestacjonarne

Drodzy kandydaci,

do 2 września 2010 r. trwa rejestracja na studia drugiego stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) oraz pierwszego stopnia (niestacjonarne). Jeśli chcecie studiować w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pamiętajcie o rejestracji na stronie internetowej www.rekrutacja.ukw.edu.pl. (założenie konta kandydata, wypełnienie danych ze świadectwa maturalnego lub dyplomu – w przypadku studiów drugiego stopnia, uiszczenie opłaty rekrutacyjnej).

III edycja stypendiów dla doktorantów - złóż wniosek, dziś ostatni dzień

Informujemy, że ruszył II nabór wniosków w ramach projektu „Krok w przyszłość – stypendia dla doktorantów III edycja” – nabór 2010/2011.

Debata: Ocena reformy szkolnictwa wyższego - już dziś

Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego UTP, Niezależne Zrzeszenie Studentów oraz Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zapraszają na panel dyskusyjny, który  odbędzie się 25 maja 2010 (wtorek) w godz. 11.30-14.00 w Auli B1 Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy przy Al. Prof. S. Kaliskiego 7.

Wioślarze UKW startują w regatach prezydenckich w Sankt Petersburgu

Ósemka wioślarska UKW została zaproszona na odbywające się w najbliższy weekend w Rosji regaty. To duże wyróżnienie dla naszych wioślarzy, będziemy trzymać za nich kciuki.

Wykład Jacka Pałasińskiego - zapraszamy już 28 maja

Zapraszamy na wykład Włochy a zmieniający się świat, Jacka Pałasińskiego,który odbędzie się o godz. 28 maja (piątek) o godzinie 14:00 w Auli Atrium Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego,ul. Chodkiewicza 30.

Obsesyjna miłość rodzicielska - zapraszamy na wykład

Bydgoskie Towarzystwo Naukowe zaprasza na 86 Sesję BKWZ – 19 maja 2010, godz. 18:00. W programie wykład pt.: Obsesyjna miłość rodzicielska

AME: Rozkład meczów 5.07

Przedstawiamy rozkład spotkań Akademickich Mistrzostw Europy - 5 lipca 2019.

Studia: 2 października dniem wolnym

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora dot. Organizacji roku akademickiego, 2 października br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Zobacz inne ważne terminy.