Zaproszenie na spotkanie z Tasmanią

Klub Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy zaprasza członków i sympatyków na marcowe spotkanie klubowe. W programie - ilustrowana pokazem slajdów – Lecha Olszewskiego kolejna relacja z podróży po  Australii.  Tym razem "odwiedzimy", zamieszkałą przez słynnego diabła tasmańskiego, rzadko odwiedzaną część Australii - Tasmanię.

1% podatku na rzecz Uniwersytetu

Właśnie trwa rozliczanie się podatników z urzędami skarbowymi, również w tym roku można przekazać 1% na cele charytatywne dla fundacji. Jeżeli przekażecie 1% swoich podatków Fundacji dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, wasze pieniądze wrócą do środowiska akademickiego

Zakładanie firmy z AIP - szkolenie

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich zainteresowanych między 18 a 30 rokiem życia na szkolenie informacyjne dotyczące postawy przedsiębiorczej oraz zakładania firmy przy wsparciu AIP.

Kurs angielskiego dla pracowników i doktorantów

Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą oraz Sekcja Kursów Języków Obcych informują, że w dalszym ciągu trwa nabór na: SPECJALISTYCZNY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO: ACADEMIC WRITING & ACADEMIC PRESENTATIONS dla pracowników naukowo-dydaktycznych Uczelni i doktorantów.

Aspekty międzynarodowe sprawy katyńskiej

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych, Zakład Historii Najnowszej Powszechnej i Dziejów Migracji, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego , Stowarzyszenie Miłośników Dyplomacji i Dziejów Migracji
„PRO DIPLOMATIO” zapraszaja na wykład otwarty pn:

Własny biznes drogą do sukcesu

Własny biznes drogą do sukcesu - zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące działalności AIP!

III Festiwal Chórów Akademickich

Niedziela 16. stycznia 2011 r. tego dnia w bydgoskich parafiach usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu chórów akademickich. Szczególnie zapraszamy na Koncert Galowy do Bazyliki Mniejszej Parafii pw. św. Wincentego a Paulo. Podczas koncertu zaśpiewają zaproszone chóry.

Startuje platforma e-learningowa na UKW

Nowoczesną platformę do nauczania za pośrednictwem Internetu i tworzenia treści e-learningowych uruchomiły właśnie Fundacja UKW i władze Uczelni. Możliwości programu zostały zaprezentowane we wtorek 18 stycznia o 9.00 w auli Atrium w budynku przy ul. Chodkiewicza 30.

Ponownie dostaną obrączki! Obrączkowanie w Ogrodzie Botanicznym

Już w najbliższy piątek 17 grudnia 2010 r. wszyscy miłośnicy ptaków i nie tylko będą mieli okazję by uczestniczyć w ogólnopolskiej Akcji Karmnik 2010/11.  Koło Naukowe Przyrodników UKW zaprasza do Ogrodu Botanicznego UKW przy ul. Niemcewicza, by podpatrywać  metodę obrączkowania ptaków.

Stypendia dla doktorantów przyznane

Znamy już listę doktorantów, którzy otrzymają rozdysponowanie przez Urząd Marszałkowski wsparcie finansowe w ramach trzeciej edycji projektu „Krok w Przyszłość”.  Wśród nich znalazło się 5 doktorantów z naszej uczelni.

Akademickie Centrum Konferencyjne

Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uruchomiła nową jednostkę: Akademickie Centrum Konferencyjne.

Pokaz filmu "Symfonia życia"

Zapraszamy na pokaz niezwykłego filmu "Symfonia życia", który odbędzie się 1 grudnia o godz. 17:00 w Auli Mikotoksyn Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (ul. Chodkiewicza 30, budynek F).