Konferencja: Demokracja - plebiscyt - show

Instytut Nauk Politycznych UKW zaprasza na konferencję "Demokracja - plebiscyt - show".

Bydgoskie Forum Kultury

Misja uniwersytetów niewiele zmieniła się od czasu ich założenia. Uniwersytety były, są i powinny pozostać głównymi ośrodkami myśli naukowej i ośrodkami kształcenia ludzi wszechstronnych.

Kognitywistyka i społeczeństwo informacji - nowe specjalności na UKW

Maturzysto jeśli jeszcze do tej pory nie wybrałeś kierunku studiów, mamy dla ciebie ciekawe propozycje: nauki kognitywne na filozofii i społeczeństwo informacji i wiedzy na informacji naukowej i bibliotekoznawstwie.

Konkurs Fundusze dla Nauki 2011

Informujemy o konkursie "Fundusze dla Nauki 2011" organizowanym przez Fundację ProRegio. Celem konkursu jest wybór najlepszych i najciekawszych projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich.

Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

Grupa Przezroczysta zaprasza na Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę w dniach 21-31 lipca 2011.

Bezpłatne obozy ekologiczne dla studentów

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych obozach ekologicznych na obszarach Natura 2000!

Ostro na Gdańskiej

Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy zaprasza na „Wędrówki po ostrej krawędzi" podczas tegorocznej Nocy Muzeów (sobota, 14 maj, godz. 19.00).

Wmurowanie aktu pod Bibliotekę

15 kwietnia wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowej Biblioteki Głównej Uniwersytetu. Inwestycja, warta 60 milionów złotych, gotowa będzie w II połowie 2013 roku

Ostatnie dni Magii Australii

To już ostatnie dni wystawy, na której można posdzziwiać "Magię Australii", w Bibliotece Głównej UKW ul. Chodkiewicza 30. Można ją oglądać do 5 czerwca 2011 r.

Zaproszenie na spotkanie z Tasmanią

Klub Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy zaprasza członków i sympatyków na marcowe spotkanie klubowe. W programie - ilustrowana pokazem slajdów – Lecha Olszewskiego kolejna relacja z podróży po  Australii.  Tym razem "odwiedzimy", zamieszkałą przez słynnego diabła tasmańskiego, rzadko odwiedzaną część Australii - Tasmanię.

1% podatku na rzecz Uniwersytetu

Właśnie trwa rozliczanie się podatników z urzędami skarbowymi, również w tym roku można przekazać 1% na cele charytatywne dla fundacji. Jeżeli przekażecie 1% swoich podatków Fundacji dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, wasze pieniądze wrócą do środowiska akademickiego

Zakładanie firmy z AIP - szkolenie

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich zainteresowanych między 18 a 30 rokiem życia na szkolenie informacyjne dotyczące postawy przedsiębiorczej oraz zakładania firmy przy wsparciu AIP.