Stypendia dla doktorantów przyznane

Znamy już listę doktorantów, którzy otrzymają rozdysponowanie przez Urząd Marszałkowski wsparcie finansowe w ramach trzeciej edycji projektu „Krok w Przyszłość”.  Wśród nich znalazło się 5 doktorantów z naszej uczelni.

Akademickie Centrum Konferencyjne

Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uruchomiła nową jednostkę: Akademickie Centrum Konferencyjne.

Pokaz filmu "Symfonia życia"

Zapraszamy na pokaz niezwykłego filmu "Symfonia życia", który odbędzie się 1 grudnia o godz. 17:00 w Auli Mikotoksyn Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (ul. Chodkiewicza 30, budynek F).

2.5 miliona na walkę z truciznami

Prawie 2.5 miliona złotych otrzymał Zakład Fizjologii i Toksykologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na realizację zadania inwestycyjnego pn: „Chromatograf cieczowy ze spektrometrem mas wysokiej czułości do oznaczenia śladowych ilości Mikotoksyn i ich pochodnych w żywności, paszach, tkankach i płynach biologicznych wraz z oprzyrządowaniem”.

Spotkanie informacyjne Alumniportal Deutschland

Zapraszamy na spotkanie informacyjne Alumniportal Deutschland pod patronatem Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Bydgoszczy

Centra i Peryferie w Literaturze

Katedra Filologii Angielskiej serdecznie zaprasza na międzynarodową konferencję naukową "Centres and Peripheries in Literature / Centra i Peryferie w Literaturze", która odbędzie się w dniach 24 - 26 listopada 2010 r. w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Obrady konferencyjne, do udziału w których zostało zaproszonych około 50 uczestników z całej Polski oraz z zagranicy, będą doskonałą okazją do wzięcia udziału w twórczej dyskusji oraz wymianie poglądów na niezwykle interesujące tematy z zakresu szeroko pojętego literaturoznawstwa, kulturoznawstwa oraz filozofii.

UKW będzie uczyć przez internet

Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uruchamia platformę e-learningową.  Dzięki niej UKW będzie mógł prowadzić zajęcia przez internet.

Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i studentów UKW

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prof. dr hab. inż. Józef Kubik zaprasza dzisiaj (3 listopada) na uroczystą Mszę Świętą w Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy o godz. 20.00 w intencji zmarłych w minionym roku akademickim wykładowców, pracowników dydaktycznych i administracyjnych, oraz studentów bydgoskich uczelni.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy

Zapraszamy na XXIX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. Szczególnie polecamy seminarium Rodzina jako źródło nadziei i przestrzeń jej doświadczania. Seminarium odbędzie się 9 listopada w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, Aula Copernicanum ul. Kopernika 1 (godzina 17.00)

Zapraszamy na projekcję filmu The Cock and Bull Story

Koło Naukowe Literaturoznawców UKW serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na projekcję filmu "The Cock and Bull Story" (2005, reż. Michael Winterbottom), który jest nietypową ekranizacją znanej powieści Laurence'a Sterne'a "Tristram Shandy". Spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 października o godzinie 18.15 w sali 109 w budynku UKW przy ul. Grabowej 2.

Humanistyczny wymiar kultury fizycznej - zapraszamy do udziału w konferencji

Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej: Humanistyczny wymiar kultury fizycznej, która odbędzie się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w dniach 15 -16 listopada 2010 roku.

Trwa akcja zbiórki materiałów medycznych dla Ugandy

W Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy trwa właśnie zbiórka materiałów medycznych, które zostaną przesłane do Ugandy. Akcja została zainspirowana listami studentki Kierunku Lekarskiego - Katarzyny Gieryn, która jako wolontariuszka pomaga leczyć dzieci w tym kraju.