Pracownia ksero:ogłoszenie

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego ogłasza nabór ofert na prowadzenie punktu usług kserograficznych w budynku Głównym Biblioteki przy ul. Chodkiewicza 30 w okresie od września 2012 r. do czerwca 2013 r.

Jan Grajewski, prof. nadzw. w zespole ekspertów

Dr hab. inż. Jan Grajewski, prof. nadzw. został powołany przez Marszałka Województwa, Piotra Całbeckiego  na członka Zespołu ekspertów Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego ds. polityki innowacyjnej i badawczo-rozwojowej.

Pokaz filmów Marcina Sautera

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmowy Marcina Sautera z cyklu „Spotkanie z dokumentem”, który odbędzie się 28 czerwca o godz. 19.00 w Galerii Miejskiej BWA (ul. Gdańska 20).

Studencki Nobel: wyróżnienie dla studentów UKW

29 maja 2012 roku rozstrzygnięty został na poziomie regionalnym konkurs „Studencki Nobel”.

Voucher badawczy - spotkanie

6 czerwca zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące aplikowania w projekcie: Projekt pilotażowy w województwie kujawsko-pomorskim „VOUCHER BADAWCZY”.

Niebawem poznamy Studenta Wielkiego

Klub Przyjaciół UKW po raz trzeci poszukuje Studenta Wielkiego na naszej uczelni. Tytuł ten trafi do osoby, która osiąga nie tylko dobre wyniki w nauce, ale i w godny sposób reprezentuje nasz Uniwersytet poza jego murami. Zakończyło się już zbieranie kandydatur i laureata poznamy podczas koncertu, 28 maja.

Myśleć o Rzymie jak Grek...

Katedra Archeologii i Cywilizacji Starożytnych UKW ma zaszczyt zaprosić na wykład, który wygłosi prof. Marcel Piérart (Universite de Fribourg, Szwajcaria) zatytułowany: „Myśleć o Rzymie jak Grek..., myśleć o Rzymie po grecku”.

Awans oddala się od szczypiornistów AZS-u

Dobra passa AZS-u UKW została przerwana i to w najważniejszym momencie. Bydgoscy szczypiorniści przegrali w niedzielę w Gdyni z Kar-Do 31:38 i w rewanżu czeka ich ciężkie zadanie.

Psyche – Ciało – Współczesność – konferencja

Zaburzenia odżywiania, obraz ciała czy seksualność to tematy konferencji organizowanej przez Instytut Psychologii UKW  Zgłoszenia można przesyłać do 6 maja.

"Źródło wciąż bije"

Tegoroczny VII Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego "Źródło wciąż bije" ruszy tuż przed piłkarskim szaleństwem - czyli 2-3 czerwca 2012. Zapraszamy wykonawców i widzów!!!

Honorowy doktorat dla prof. M. Kleibera - Święto Uczelni

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego po raz kolejny miał swoje święto. Uroczystości połączone z nadaniem tytułu Doktora Honoris Causa odbyły się we wtorek, 24 kwietnia.