5 minut do Niepodległej - akcja MOK

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza serdecznie Nauczycieli, Wykładowców, Studentów, Uczniów - do udziału w organizowanym przez MCK wydarzeniu pod hasłem "5 minut do Niepodległej czyli bydgoskie lekcje niezapomnianej tożsamości".

Casting do Chemicznego Fausta

MOK zaprasza młodzież szkolną i studentów do udziału w tworzeniu spektaklu naukowo-teatralnego "Chemiczny Faust".

Poranek muzyczny dla seniorów w Filharmonii

Filharmonia Pomorska i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego serdecznie zapraszają na pierwszy w nowym sezonie Poranek muzyczny dla seniorów pt. „Złoty jubileusz”, który odbędzie się 10 września o godz. 11.00.

Konkurs 6 cudów Bałtyku

Głosuj na 6 cudów Morza Bałtyckiego, w konkursie jest 9 miejsc z Polski, Mazury, zamek w Malborku, wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, Gdańsk, Kanał Elbląski.

Sztuka sakralna w kulturze ludowej na ziemi kłodzkiej

Zakład Teorii Literatury i Wiedzy o Sztuce Instytutu Filologii Polskiej UKW w Bydgoszczy wraz ze Studenckim Kołem Podróży Literackiej UKW zapraszają 31 maja na wykład multimedialny Ks. Prof. Tadeusza Fitycha „Sztuka sakralna w kulturze ludowej na ziemi kłodzkiej".

Zmiany w stypendiach w Radiu Uniwersytet

29 maja zapraszamy do słuchania audycji w Radiu Uniwetrsytet, poruszającej temat zmian w stypendiach.

Szczypiorniści AZS-u UKW w finale play-off

Już tylko krok dzieli naszych piłkarzy ręcznych od awansu do I ligi. W poniedziałek zespół Jarosława Knopika pokonał w Koszalinie Gwardię 30:26 i teraz na ich drodze stanie zespół Kar-Dom Gdynia.

Elektromiografia w życiu codziennym i sporcie – wykład

Nasza uczelnia przy współpracy z Collegium Medicum zaprasza na serię wykładów i warsztatów poświęconych EMG. Pierwszy z nich odbędzie się w czwartek, 19 kwietnia w sali nr 12 przy ul. Ogińskiego 16.

KU AZS UKW zaprasza na konferencję prasową

Szczypiorniści AZS-u UKW Bydgoszcz w sobotę w Toruniu rozegrają ostatni mecz rundy zasadniczej w rozgrywkach II ligi. Nasz zespół ma już zapewnioną grę w play-offach, dlatego zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową.