Seminarium: Wybrane problemy logopedii

Zakład Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Fundacja Akademickie Centrum Pomocy Logopedycznej mają zaszczyt zaprosić na: III Ogólnopolskie Seminarium Naukowe z okazji Europejskiego Dnia Logopedy pod hasłem: Wybrane problemy logopedii.

Spotkania doktoranckie - Konfrontacja jako metoda rozwiązywania konfliktów

Zapraszamy do udziału w I Interdyscyplinarnych Spotkaniach Doktoranckich 8 kwietnia 2011 r.
Idea przewodnia konferencji to „Konfrontacja jako metoda rozwiązywania konfliktów”.

Nasi szczypiorniści górą!

Drużyna Metalbark AZS UKW zmierzyła sią w ostatnią sobotę z drużyną AZS AWF Warszawa. To był ważny mecz dla naszych piłkarzy ręcznych, po trudnym, nieco "szarpanym" spotkaniu nasi piłkarze wygrali z akademikami z AZS AWF Warszawa 35:31 (14:13). Dzięki tej wygranej awansowali też w tabeli I ligi.

Konkurs na stanowisko Kanclerza UKW

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ogłasza konkurs na stanowisko
KANCLERZA

Pierwszy mecz w pierwszej lidze

Szczypiorniści AZS UKW rozpoczną jutro sezon w pierwszej lidze. Inauguracyjne starcie otworzą nasi zawodnicy wraz z Pogonią Handball Szczecin. Obie drużyny w ubiegłym sezonie startowały w rozgrywkach II ligi.

Wizyta studentów z Ukrainy

W dniach 21-27 października z wizytą na naszej uczelni przebywała grupa 7 studentów i opiekuna naukowego z Czarnomorskiego Uniwersytetu Państwowego im. Petro Mohyły w Nikołajevie na Ukrainie (z Uniwersytetem tym podpisano list intencyjny o współpracy 25. 09. 2009).

Salon Maturzystów na UKW już 15 września

Drogi Maturzysto!

Rok szkolny rozpoczął się na dobre, zastanawiasz się jak będzie wyglądała matura w tym roku? Z których przedmiotów ją zdawać, na jakim poziomie, by dostać się na wymarzony kierunek studiów?

Wnioski o przyznanie miejsca w Domu Studenta - tylko dla pierwszych roczników!

UWAGA STUDENCI!

Osoby, które zostały przyjęte na pierwszy rok studiów do 13 sierpnia mogą składać wnioski o przyznanie miejsca w Domu Studenckim.

Formularze podań o przyznanie miejsca w DOMU STUDENTA należy pobierać z internetu www.ukw.edu.pl /Studenci, Akademiki, druki, wnioski/ druki wniosków i składać w Dziale Spraw Studenckich przy ul. Łużyckiej 24 , pokój nr 1 i 2.

Wykład Antoniego Herkulana Wróbla z Argentyny

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW oraz Zakład Historii Najnowszej Powszechnej i Dziejów Migracji, Stowarzyszenie Miłośników Dyplomacji i Dziejów Migracji "PRO DIPLOMATIO" zorganizowały wykład ks. prof. dr. Antoniego Herkulana Wróbla z Argentyny: "WKŁAD POLAKÓW W ROZWÓJ ARGENTYNY".

Studentka UKW wśród laureatów Studenckich Nobli 2010

Alicja Bania – studentka pierwszego roku pedagogiki studiów uzupełniających magisterskich zajęła drugie miejsce w konkursie Studencki Nobel 2010. Na swoim koncie ma nie tylko wysoką średnią ocen, która nigdy nie była niższa niż 4,5, ale także aktywną działalność w kole naukowym i wolontariat

PESTKA - najlepsza w mieście studencka impreza artystyczna

PESTKA, czyli Przegląd Eksperymentalny Studenckich Tworów Karkołomnie Artystycznych to świetna impreza od lat organizowana przez żaków Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Po rocznej przerwie wracamy do akcji. Jeżeli chcesz poczuć esencję studenckiego ducha i być w centrum kulturalnych wydarzeń, nie zwlekaj!