Godziny rektorskie we wtorek

W związku z koncertem kolęd 21.12.2010 roku od godziny 11.00 do 14.00 Prorektor ds. Dydaktycznych, dr hab. Andrzej Papuziński, prof. nadzw. ogłasza w tym czasie godziny rektorskie.

Nowy rok - nowy zawód! - zimowy nabór na podyplomówki

Poszerz swoje kwalifikacje, zmień zawód i znajdź wymarzoną pracę! UKW ogłasza zimowy nabór na studia podyplomowe. W ofercie nowość - studia podyplomowe z psychologii klinicznej, który prowadzimy jako jeden z trzech ośrodków w kraju! Ukończenie tego kierunku zapewnia absolwentom psychologii zaliczenie teorii specjalistycznego bloku podstawowego z zakresu psychologii klinicznej.

Rusza Toruń Short Film Festival

Już po raz trzeci Toruń zaprasza na krótkometrażowy przegląd filmów roku. Pomiędzy 10, a 12 grudnia w Kinie Centrum CSW rusza 3. edycja Toruń Short Film Festiwal - smakowitego kąska dla wielbicieli krótkich filmów.

Opowieść o sztuce we współczesnych Chinach - wykład w BWA

Zapraszamy na wykład i dyskusję na temat: Opowieść o sztuce we współczesnych Chinach.

Sztuka publiczna w Chinach, artystyczne działanie w mieście w odpowiedzi na zmieniającą się optykę urbanizacyjną Chin (Zhang Dali, Zhan Wang, Sheng Qi). Temat, który pozwala jednocześnie opowiadać o sztuce we współczesnych Chinach i samych współczesnych Chinach.

Piątkowe konferencje Wojtka Kielera

Wracamy do piątkowych wykładów w Alliance Française. Tym razem Wojciech Kieler opowie nam o OGRODACH MONETA - nie można tego przegapić. 15 października 2010r. godz. 17.00, ul. Jagiellońska 2 ( nad Savoyem)

Zapraszamy na spotkanie z Wandą Szuwalską

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, Zakład Historii Najnowszej Powszechnej i Dziejów Migracji, Stowarzyszenie Miłosników Dyplomacji i Dziejów Migracji „PRO DIPLOMATIO” zapraszają na spotkanie z Wandą Szuwalską, Przedstawicielką Stowarzyszenia Polskich Lotników w Nottingham (Wielka Brytania).

9 Międzynarodowa konferencja Mikotoksyny i Grzyby Pleśniowe

W dniach 28-29  czerwca 2010 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego odbyła się 9. Międzynarodowa Konferencja Mikotoksyny i Grzyby Pleśniowe.

Profesor Edward Jacek Gorzelańczyk uczestnikiem akcji COST

Dr hab. Edward Jacek Gorzelańczyk, prof. nadzw. z Pracowni Neuropsychologii i Psychofizjologii został uczestnikiem akcji COST (European Cooperation in the Field of Scientific and Technical
Research) - Action BM0605 (Coma and Consciousness).

Dzień Sportu 21 kwietnia

Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Dzień Sportu, który odbędzie się 21 kwietnia 2016 r. w siedzibie CEKFiS przy ul. Sportowej 2.

Konferencja: Word and Image Crossovers

W dniach 29-30 września 2014 r. w Auli Mokotoksyn UKW odbędzie się konferencja Word and Image Crossovers, organizowana przez Katedrę Filologii Angielskiej.