Prorektorzy zostali wybrani

12 kwietnia 2012 odbyły się wybory prorektorów UKW na nadchodzącą kadencję 2012-2016. Kandydatów przedstawiał JM rektor-elekt, prof. dr hab. Janusz Ostoja-Zagórski.

Studenci UKW ratują płazy

Koło Naukowe Przyrodników UKW prowadzi akcję przenoszenia płazów przy ul. Łęgnowskiej w Bydgoszczy.

Powiedz hasło i wygraj bilety do Filharmonii od UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego dzięki współpracy z Filharmonią Pomorską oragnizuje konkurs, w którym można wygrać bilety.

Nasi w plebiscycie Expressu!

Miło nam poinformować, że wśród kandydatur w dorocznym plebiscycie Expressu Bydgoskiego na Bydgoszczanina Roku 2011 znalazło się dwóch naszych: prof. dr hab. Jarosław Burczyk oraz Grzegorz Dudziński. Prof. Burczyk to dyrektor Instytutu Biologii Eksperymentalnej, a zespoły kierowane przez Niego prowadzą wiele interesujących badań, m.in. w ramach 7 Programu Ramowego Unii Europejskiej. Grzegorz, prezes Fundacji Bard, od lat organizuje z nami Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego, który dorocznie odbywa się na naszej Uczelni. Zapraszamy do głosowania na Naszych!

Akademickie kolędowanie

Włącz się w Festiwal Nauki

Do 10 lutego 2012, można zgłaszać propozycje wykładów, warsztatów, koncertów na Bydgoski Festiwal Nauki.

Koncert dla Borysa

Konferencja o komunikacji

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zaprasza na Konferencję z cyklu:  Sytuacja komunikacyjna i jej parametry zatytułowaną ŚWIAT TEKSTU & ŚWIAT DYSKURSU.

Kto rządzi Polską? wykład w BTN

Bydgoskie Towarzystwo Naukowe zaprasza na 96 Sesję BKWZ – 18 maja 2011r., godz. 18.00 w programie wykład pt.: Kto rządzi Polską? Między systemem a Układem.

Maria Czubaszek w WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy (Stary Rynek 22, Sala Wykładowa) serdecznie zaprasza 19 maja 2011 r. o godz. 16.00 na spotkanie z Marią Czubaszek.

8 marca zapraszamy na wykład gościnny prof. A. Sulikowskiego

8 marca 2011 roku o godz. 16.30 w sali 15 (*aula) w budynku IFP przy ul. Jagiellońskiej 11 odbędzie się wykład gościnny prof. dr hab. Andrzeja Sulikowskiego pt. Epos sanocki Janusza Szubera.

Studenci UKW biorą udział w bitwie na iPody

Dwuosobowa drużyna Braterstwo Stylu będzie reprezentować nasze miasto podczas Wielkiego Finału muzycznej bitwy na iPody. Maciej, student fizyki i Łukasz, student ETI,  Kosiccy zmierzą się z drużynami z innych miast już 11 lutego.