Dofinansowanie projektów w ramach Joint Programmes

CEI University Network (CEI UniNet) rozpoczął nabór wniosków w ramach Joint Programmes z Central European Initiative (CEI) w następujących obszarach współpracy:

Opublikuj artykuł w „Studiach Gdańskich”

"Studia Gdańskie” wydawane przez Seminarium Duchowne zachęca studentów do napisania publikacji związanych z szeroko pojętą tematyką dziecka. W artykułach należy poruszyć problemy najmłodszych z punktu widzenia socjologicznego, pedagogicznego, prawnego, teologicznego, ekonomicznego lub politologicznego. Termin nadsyłania prac mija 31.05.2011 roku.

Spotkanie autorskie z prof. Grzegorzem Nowikiem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z prof. Grzegorzem Nowikiem, autorem książki "Zanim złamano "Enigmę" rozszyfrowano "Rewolucję". Polski radiowywiad podczas wojny z bolszewicką Rosją 1918-1920." Spotkanie 23 listopada (wtorek) o godz. 11 w sali audytoryjnej "Copernicanum", ul. Kopernika 1. Podczas spotkania, organizowanego przez UKW oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, nabyć będzie można książkę Profesora. Wstęp wolny.

Rodzina wobec wyzwań współczesności

W dniach 19-20 listopada 2010 r. na terenie Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, pod patronatem JM Rektora UKW prof. Józefa Kubika oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza, odbędzie się I Interdyscyplinarna Konferencja Doktorantów "Rodzina wobec wyzwań współczesności".

Wisła XXI wieku – szanse i zagrożenia 2010-2015

Fundacja Marka Kamińskiego organizuje ogólnopolską konferencję "Wisła XXI wieku – szanse i zagrożenia 2010-2015". Jednym z prelegentów podczas konferencji będzie profesor Zygmunt Babiński z Instytutu Geografii UKW. Konferencja odbywać się będzie w dniach 29-30.11.2010 roku.

Zostań wolontariuszem Plus Camerimage w Bydgoszczy

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w organizacji 18. Edycji Festiwalu Plus Camerimage w Bydgoszczy zapraszamy do współpracy w ramach wolontariatu. Aby się zgłosić wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na www.pluscamerimage.pl, a następnie wziąć udział w rozmowach kwalifikacyjnych, które odbędą się w drugiej połowie października.

Stypendium naukowe dla studentów II stopnia

Dział Spraw Studenckich UKW przypomina o możliwości ubiegania się o stypendium za wyniki w nauce przez studentów studiów drugiego stopnia, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia w innych uczelniach.

POPRZYJ projekt zmiany ustawy o repatriacji z 9 listopada 2000 - złóż podpis

Kim jest repatriant? To Polak, którego przodkowie zostali przymusowo wywiezieni lub zesłani w latach 30-tych i 40-tych z terytorium ówczesnej Rzeczpospolitej w głąb Związku Radzieckiego.

Obrazy dźwiękiem malowane - wyjątkowy koncert

Wyjątkowy koncert pt: "Obrazy dźwiękiem malowane" odbył się w poniedziałek 24 maja 2010 roku o godzinie 16.00 w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, przy ul. Kopernika 1.

Praca: programista

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy poszukuje osoby na stanowisko programisty/administratora systemu Elektronicznej Rejestracji Kandydatów na Studia / Elektronicznego Obiegu Dokumentów / portali, stron www.